Aktualności

Josef Cerny wygrywa w Brnie wyścig Visegrad 4 Bicycle Race

Josef Cerny (Reprezentacja Czech) został zwycięzcą drugiego z czterech wyścigów Visegrad 4 Bicycle Race – GP Republiki Czeskiej.

Podczas drugiego ze startów cyklu Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech, kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Josef Cerny wystartował jako zawodnik reprezentacji Czech. Był to dla niego bardzo udany start Na metę w Brnie przyjechał samotnie wygrywając drugi z wyścigów cyklu Visegrad 4 Bicycle Race. Finisz z grupki o drugie miejsce wygrał Kamil Gradek (BDC MarcPol), przed Alessandro Mazzim (Utensilnord).

Gdy w niedzielę przyjechałem z Azerbejdżanu, to byłem trochę zmęczony, ale dzisiaj czułem się bardzo dobrze. Od samego początku padało, było bardzo zimno, do tego jezdnia była śliska, ale w końcówce jechało się już lepiej. Na domiar złego cały czas doskwierał nam silny wiatr, dlatego też tak mało zawodników ukończyło rywalizację. Od startu było sporo ataków, ale ja trzymałem się cały czas z przodu. Gdy w końcówce poczułem, że mam dobrą nogę spróbowałem, pojechałem samemu i udało się wygrać – powiedział Josef Cerny.

O przyszłych startach powiedział: Noga jest jak najbardziej dobra. Wykonuję wszystkie zalecenia trenera i idzie mi coraz lepiej. Oczywiście moje najbliższe cele to GP Częstochowy a później Wyścig Pokoju kolarzy do 23 lat – zakończył

 

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic (1.2), Frydek-Mistek – Brno (187 km):

1. Josef Cerny (Reprezentacja Czech)

2. Kamil Gradek (BDC MarcPol) 0:38

3. Alessandro Mazzi (Utensilnord)

 

info: pro-cycling.org + własna