Aktualności

Kaczmarek 13. na ostatnim etapie Tour of Norway

Jakub Kaczmarek zakończył Tour of Norway 13.miejscem na finałowym etapie do Oslo.

Info: Etap 5, 21 maja, Moss – Oslo, 153km

Trasa: pofałdowana

stage5_final2-1024x232

Przebieg

Ostatni etap zmagań rozpoczął się od licznych ataków i podziału peletonu. Po tym chaotycznym początku, na czele w końcu wyłoniła się 5-osobowa grupka. Znaleźli się w niej Marius Blålid (Team FixIT.no), Maxime Daniel (Fortuneo – Vital Concept), Fridtjof Røinås (Team Sparebanken Sør), Tom Van Asbroeck (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team) i Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen – Baloise), uzyskując 3 minuty przewagi.

Peleton bardzo mocno przyspieszył na czterech ostatnich, 11-kilometrowych rundach i skasował odjazd 27km przed metą. Wysokie tempo spowodowało kilka kraks, w których uczestniczyli m.in. faworyci, Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) i Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo). Peleton wykazał się jednak gestem fair-play i poczekał na pierwszego z nich.

Norweg doszedł do grupy i pomimo wcześniejszego upadku zdołał ograć rywali w sprincie. Pokonał on Simona Gerransa (Scott-Orica) i Tosha Van der Sande (Lott-Soudal). Bonifikaty na mecie, a także 2 sekundy różnicy, jakie sędziowie naliczyli dwóm czołowym grupom, dały Boassonowi Hagenowi również zwycięstwo w końcowej klasyfikacji generalnej. Gerrans zakończył 5-dniowy wyścig na drugim, a dotychczasowy lider, Pieter Weening (Roompot – Nederlandse Loterij) na 3.miejscu.

Jakub Kaczmarek finiszował z wysoką, 13.lokatą, plasując się w generalce na 25. pozycji.

Wyniki