Aktualności

Kaczmarek 31. na 3. etapie Tour of Norway

Po bardzo intensywnych i szybkich końcowych kilometrach 3. etapu Tour of Norway, Jakub Kaczmarek zajął na mecie 31.miejsce.

Info: Etap 3, 19 maja, Hamar – Lillehammer, 192km

Trasa: pagórkowata  (jedna premia 2. i jedna 1.kategorii)

742x133xstage3_final3-1024x184.png,q2605dd.pagespeed.ic.E9uKVMQl1S

Przebieg rywalizacji

Pierwsza godzina jazdy wypełniona była atakami. Wśród próbujących był m.in. Adrian Kurek, ale ostatecznie 6-osobowa grupka nie uwzględniała „pomarańczowych”. Znaleźli się w niej za to Sjoerd Van Ginneken (Roompot), Luis Mas Bonet (Caja Rural), Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen), Sébastien Delfosse (Veranclassic), Vegard Breen (Joker Icopal) i Philip Lindau (Team Coop). Największa różnica tego dnia wynosiła 4:50.

Nie było to jednak wystarczająco dużo, by przechytrzyć peleton. Uciekinierzy zostali doścignięci 26km przed metą, gdy peleton zaczął się dzielić na finałowym wzniesieniu, na ostatniej z trzech rund wokół Lillehammer.

Po serii przyspieszeń na czele uformowała się nowa 6-osobowa czołówka, w niej Andreas  Vangstad (Team Sparebanken Sør), Jack Haig, Simon Gerrans (obaj Scott-Orica), Pieter Weening (Roompot – Nederlandse Loterij), Edvald Boasson Hagen (Dimensio Data) i Sander Armée (Lotto Soudal). Z tego grona, 3 kilometry przed metą zdecydowanie ruszył Weening i nie dał się już doścignąć do kreski. Zwycięzca generalki zeszłorocznej imprezy zrobił duży krok w kierunku obrony tytułu, pokonując Armee i Gerransa oraz obejmując prowadzenie w wyścigu.

Najlepszym z „pomarańczowych” był Jakub Kaczmarek, który zajął 31.miejsce (strata 1:19).

Wyniki