Kaczmarek dwukrotnie w Top 30 we włoskich wyścigach

Dwukrotnie Jakub Kaczmarek meldował się w pierwszej „30” w ostatnich dwóch włoskich wyścigach – Trofeo Piva i Giro del Belvedere

Pierwsza z imprez, Trofe Piva, która odbyła się w niedzielę wielkanocną, rozgrywana był na pagórkowatej, 168-kilometrowej trasie. Jakub Kaczmarek zajął w nim 24.miejce, 18 sekund za zwycięzcą Felixem Grossshalterem (Team Felbermayr – Simplon Wels). Z 43-sekundową stratą na mecie zameldowali się Piotr Brożyna, Patryk Stosz i Michał Paluta. Przez większość wyścigu na czele jechała 3-osobowa ucieczka, która wypracowała sobie ponad 3 minuty przewagi. Została ona jednak skasowana. Ostatecznie wyścig wygrał Grossshalter, który przekroczył „kreskę” z 3-sekundową przewagą nad drugim Artem Nych (RusVelo) i 10 sekund przed trzecim Davide Gabburo.

W 154-kilometrowym Giro del Belvedere zawodnicy polkowickiej ekipy jechali aktywnie w pierwszej fazie rywalizacji. Kamil Małecki i Piotr Brożyna próbowali oderwać się od peletonu, ale nie dane im było tego dnia dostać się do głównej ucieczki. Sztuka ta udała się dwójce Andrea Borso i Petter Theodorsen. Ich maksymalna przewaga nad peletonem wynosiła 4:40, a pomiędzy jechały także dwie inne atakujące grupki. Uciekinierzy zostali doścignięci i zwycięzca wyłonił się z 22-osobowej grupy. Wygrał Andrea Vendrame (Zalf Euromobil Désirée Fior), który przyjechał 4-sekundy przez resztą stawki. Na podium stanęli także Gregor Mullberger (Team Felbermayr-Simplon) i Geoffrey Curran (Axoen Cycling). Jakub Kaczmarek uplasował się na 27.pozycji, ze stratą minuty i 10 sekund, a z nim w grupie „kreskę” przekroczyli Michał Paluta i Patryk Stosz.