Aktualności

Kaczmarek najwyżej na 1. etapie Tour of Norway

Jakub Kaczmarek był najszybszym z „pomarańczowym” na 1.etapie Tour of Norway, wygranym przez Edvalda Boassona Hagena.

Info: Etap 1, 17 maja, Hønefoss – Asker, 169.4km

Trasa: pofałdowana

stage1_final2-1024x232

Przebieg wyścigu

Po wielu próbach odjazdu, do głównej ucieczki zdołali się zabrać Juan Pablo Villegas (Manzana Postobon), Marius Blålid (Team FixIT.no) i Ludvik Holstad (Team Sparebanken Sør). Uzyskali oni 8 minut przewagi, ale w połowie rywalizacji współpraca zaczęła się psuć. Najpierw odpadł Holstad, a chwilę później samotnie zaatakował Villegas (65km przed końcem).

Kolumbijczyk próbował samemu ograć peleton, jednał był na straconej pozycji i został doścignięty 25 kilometrów przed metą, chwilę po wjeździe na finałowe rundy. Na nich dochodziło do licznych ataków, jednak żadna z tych prób nie była skuteczna.

Wysokie tempo w końcówce mocno wydłużyło stawkę, a na wzniesieniu do „kreski” grupa popękała. Ciężki, siłowy sprint z czołowego, 50-osobowego peletonu wygrał Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), pokonując Tosha van der Sande (Lotto Soudal) i Simona Gerransa (ORICA-Scott). W pierwszej „50” było 4 „pomarańczowych – Jakub Kaczmarek, Michał Paluta, Patryk Stosz, Adrian Kurek, którzy uplasowali się odpowiednio na 32., 37., 40., i 42. miejscu.

Wyniki