Aktualności

Koch 18. w londyńskiej jednodniówce

Jonas Koch finiszował najwyżej spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice w wyścigu zaliczanym do UCI World Tour, Prudential RideLondon-Surrey Classic.

Info: 30 lipca, Londyn – Londyn, 186km

Trasa: płaska/pofałdowana

tour-de-suisse-2016-stage-1-1488449526

Przebieg etapu

W ucieczce dnia zameldował się pięciu śmiałków – Mads Würtz Schmidt (Katusha Alpecin), Julien Duval (AG2R La Mondiale), Twan Castelijns (LottoNL-Jumbo), Wesley Kreder (Wanty-Groupe Gobert) i Iljo Keisse (Quick-Step Floors). Uzyskali oni ponad 4-minutowe prowadzenie, ale nie byli oni zagrożeniem dla peletonu.

Ten skasował odjazd ok. 80km przed metą i manewr ten zmotywował innych kolarzy do kolejnej akcji. Do przodu ruszyło trio Peter Kennaugh (Team Sky), Matteo Trentin (Quick Step Floors) i Daryl Impey (Orica-Scott). W pewnym momencie Kennaugh odpadł od tej czołówki, ale szybko zastąpił do na czele Jesper Stuyven (Trek – Segafredo).

Przez cały czas grupa zasadnicza trzymała prowadzących na ok. 30-sekundowej smyczy, a doścignęła ich na finałowych 2 kilometrach.

Doszło do masowego sprintu, a w nim równych sobie nie miał Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin). Wyprzedził on Magnusa Corta Nielsena (Orica-Scott) i Michaela Matthewsa (Team Sunweb).

Jonas Koch był tego dnia głównym sprinterem polkowickiego zespołu, przyjeżdżając na 18.miejscu.

Wyniki