Aktualności

Koch 9. na otwarcie Tour des Fjords

Jonas Koch zajął 9.miejsce na etapie otwierającym zmagania w Tour des Fjords (2.1).

Info: Etap 1, 24 maja, Balestrand – Forde, 189,9 km

Pogoda: Chłodno, deszczowo

Trasa: pofałdowana  (dwa premiowane podjazdy)

Profil Etape 1 - Tour des Fjords 2017

Przebieg

W górzystym terenie na początku etapu dochodziło do licznych akcji. Najpierw oderwała się dwunastka kolarzy (bez „pomarańczowych”), ale po kolejnych przeskokach grupy się połączyły i na czele uformował się 80-osobowy peleton.

Kolejny ruch wykonała „5” Ole Forfang (Team Joker Icopal), Saez (Caja Rural – Seguros RGA), Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen – Baloise) i Torkil Veyhe (ColoQuick CULT). Uzyskali oni prawie 7 minut przewagi i jak się okazało była to zwycięska akcja.

Peleton zaczął pogoń zbyt późno i do dogonienia uciekinierów zabrakło mu 26 sekund. O zwycięstwie etapowym zadecydował sprint z udziałem 4 kolarzy (Forfang odpadł z czołówki 8 kilometrów przed metą), a wygrał go Van Gestel. Wyprzedził on Turka, który dzięki sekundom bonifikaty zdobytym na premiach lotnych, został pierwszym liderem wyścigu. Trzeci był Saez.

Jonas Koch był jednym z szybszych zawodników z grupy zasadniczej, meldując się na 9.miejscu. W generalce plasuje się on na 10.pozycji.

Wyniki