Aktualności

Koch 9. w Prudential RideLondon-Surrey

Jonas Koch wjechał do najlepszej „10” worldtourowego wyścigu Prudential RideLondon-Surrey Classic, w którym przez większość dnia na czele, w ucieczce jechał Paweł Cieślik.

Info: 28 lipca, Londyn – Londyn, 187km

Trasa: pofałdowana, płaska końcówka

Londyński wyścig przywitał kolarzy typowo brytyjską pogodą – deszczem i wiatrem. W takich warunkach o wiele bezpieczniej jedzie się w ucieczce i właśnie na taki ruch zdecydował się Paweł Cieślik. Zaatakował niedługo po starcie, załapując się do 6-osobowego odjazdu. Od samego początku wszyscy mocno w nim pracowali, by zbudować przewagę i dosyć szybko wzrosła ona do 7 minut.

Peleton rozpoczął wtedy zdecydowaną pogoń i 72km przed metą, gdy różnica spadła poniżej minuty, na przeskok zdecydowało się kilku kolarzy. Dołączyli oni do czołówki z Cieślikiem, tworząc zmodyfikowaną, 11-osobową ucieczkę.

Niestety 48km przed metą, na mokrej i śliskiej nawierzchni, doszło do kraksy w czołówce i zamieszany był w nią Cieślik. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice nie odniósł co prawda poważniejszej kontuzji, ale stracił kontakt z prowadzącymi i wrócił do peletonu.

Pozostali uciekinierzy zostali wchłonięci 6,5km przed końcem i wszystko wyjaśnił masowy sprint. W nim bardzo dobrze odnalazł się Jonas Koch, który zajął wysokie, 9.miejsce. Wygrał Pascal Ackermann przed Elia Vivianim i Giacomo Nizzolo.

Wyniki