Aktualności

Koch finiszuje w top 15 w Munster

W ostatnim wyścigu jednodniowym CCC Sprandi Polkowice w sezonie 2017, Sparkassen Münsterland Giro, Jonas Koch wywalczył 12.miejsce.

Info: 3 października, Wadersloh – Munster, 198,7km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Ucieczka dnia uformowała się niedługo po starcie i zaangażowanych w nią było 4 kolarzy – Tony Martin (Katusha-Alpecin), Carl Soballa (LKT-Team Brandenburg), Luca Henn (Lotto-Kern Haus) i Etienne van Empel (Roompot-Nederlandse Loterij). Wypracowali oni 5-minutową przewagę zanim peleton przystąpił do pogoni.

40 kilometrów przed metą, gdy różnica wynosiła już poniżej minuty, na atak z prowadzącej grupki zdecydowali się Martin i Soballa. Dwójka ta starała się utrzymać z przodu jak najdłużej, ale została doścignięta przy wjeździe na ostatnie 20 kilometrów, tuż przed finałowymi rundami w Munster.

Tempo na nich było mordercze i grupa zasadnicza bardzo mocno się rozciągnęła. Ostatecznie, zgodnie z oczekiwaniami, o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Po bardzo zaciętym finiszu, po którym potrzebna była długa analiza foto finiszu, wygrał Sam Bennett (BORA – hansgrohe). Minimalnie wyprzedził on Phila Bauhausa (Team Sunweb) i Andre Greipela (Lotto-Soudal).

Najszybszym z „pomarańczowych” był Jonas Koch, który zameldował się na 12. miejscu.

Przed ekipą CCC Sprandi Polkowice już tylko jeden wyścig w sezonie 2017 – zaliczany do UCI World Tour,  Presidential Cycling Tour of Turkey (10-16 października).

Wyniki