Aktualności

Tour of Turkey: Koch ponownie w czołowej „10”

Na trzecim etapie Presidential Cycling Tour of Turkey, grupa CCC Sprandi Polkowice po raz trzeci z rzędu wywalczyła miejsce w czołowej „10”. Tym razem za sprawą dobrego finiszu Jonasa Kocha.  

Info: 12 października, Fethiye – Marmaris, 128,6km

Trasa: płaska/pofałdowana

Przebieg etapu

Jak można się było spodziewać, start do tego krótkiego etapu był bardzo szybki. Ucieczka uformowała się jednak wcześnie, bo już po kilku kilometrach na czele jechali Ferit Can Samlı (Türk Milli Takımı), Gregory Daniel (Trek-Segafredo) i Thomas Deruette (WB Veranclassic). Uzyskali oni później ponad 6 minut przewagi.

Gdy stopniała ona do minuty, 25km przed metą, Daniel zostawił za sobą swoich towarzyszy z ucieczki i próbował samotnie utrzymać się na czele. Jego próba nie miała dużej szansy powodzenia i został doścignięty 10km przed metą, tuż przed rozpoczęciem 3-kilometrowego podjazdu. Na nim doszło do kilku ataków, a tempo w grupie było bardzo mocne. Przedzieliło to stawkę, a w czołówce utrzymali się Jonas Koch i Mateusz Taciak.

Niemiec walczył na finiszowych metrach o kolejną wysoką lokatę w wyścigu. Po raz trzeci w Tucji kolarz CCC Sprandi Polkowice (po 8. miejscu Koch i 10. Sisra) uplasował się w najlepszej „10”, tym razem zajmując 9.miejsce.

Również po raz trzeci, po zwycięstwo sięgnął Sam Bennett (Bora – hansgrohe), umacniając się na prowadzeniu. Edward Theuns (Trek-Segafredo) był drugi, a Simone Consonni (UAE Team Emirates) trzeci.

Wyniki