Koch sprintem do 10.miejsca w Handzame Classic, Kurek w ucieczce

Po raz drugi z rzędu kolarz „pomarańczowych” wywalczył w belgijskiej jednodniówce 10.miejsce. Tym razem był to Jonas Koch, który finiszował z najlepszymi w Handzame Classic.

Info: 16 marca, Bredene – Handzame, 199,1km

Trasa: pofałdowana, odcinki brukowe, kręte i wąskie drogi, końcówka pod sprinterów

Na finiszu widoczny był Koch, ale przez większość dnia na czele wyścigu jechał inny przedstawiciel CCC Sprandi Polkowice, Adrian Kurek. Załapał się on do ucieczki, która oderwała się po 30 kilometrach i łącznie liczyła 10 zawodników. Wypracowali oni przewagę na poziomie 7-minut, ale z uwagi na fakt, że z przodu nie było nikogo z ekip World Tour, czołowe zespołu tego wyścigu prowadziły powolną, choć zdecydowaną pogoń.

Ucieczka z Kurkiem wjechała na pierwszą z trzech, końcowych, blisko 18-kilometrowych rund wokół Handzame, z przewagą 3:50. Wtedy jednak grupa zasadnicza wrzuciła piąty bieg i przewaga uciekinierów zaczęła szybko maleć.

Kurek został doścignięty 12,5 kilometra przed metą i w tym momencie jego koledzy z ekipy, którzy dzięki jego obecności w odjeździe mogli oszczędzać się w grupie, zaczęli jechać aktywnie na jej czele. Zażarcie walczyli o pozycję dla Jonasa Kocha i ten wjechał na finałowy kilometry, jako jeden z pierwszych.

Ostatecznie Niemiec finiszował na 10.miejscu, a po zwycięstwo sięgnął Alvaro Jose Hodeg (Quick-Step Floors), pokonując Kristoffera Halvorsena (Team Sky) i Pascala Ackermanna (BORA – hansgrohe).