Aktualności

Koch w top 20 na 4.etapie Tour of Austria

Jonas Koch wywalczył 16.lokatę, a łącznie czterech kolarzy CCC Sprandi Polkowice przyjechało w przerzedzonej, 40-osobowej grupie, na 4.etapie Tour of Austria.

Info: 10 lipca, Kitzbuheler – Pragraten, 143km

Trasa: górzysty, meta na wzniesieniu 2.kategorii

Cały etap rozgrywany był przy niezwykle wysokim tempie. Od samego startu, gdy początkowe kilometry prowadziły pod górę, do premii 3.kategorii, dochodziło do niezliczonych akcji. Peleton był bardzo rozciągnięty, a żadna z prób oderwania się od stawki nie otrzymała przyzwolenia na zbudowanie większej przewagi.

Szalone tempo wspinaczki na szczyt 1.kategorii zebrało swoje żniwa. Niestety jednym z tych, którzy mieli tam spore problemy był Marko Kump, główny sprinter zespołu, i wycofał się on z wyścigu.

Największy zapas dnia wypracowała czwórka Cummings, Van Zyl, Mohoric i Zimmermann, która odjechała na zjeździe, po premii na Felbertauern. W pewnym momencie stopery wskazywały różnicę na poziomie 1:40, ale ostatecznie wszyscy zostali doścignięci, 18km przed metą.

Finałowy podjazd był wystarczająco długi, by przerzedzić główną grupę, ale niewystarczająco stromy, by podzielić najlepszych. Na metę wjechała 40-osobowa czołówka, z czterema pomarańczowymi – 16. w generalce Michalem Schlegelem, Jonasem Kochem, Pawłem Cieślikiem i Leszkiem Plucińskim.

Najwyżej z nich finiszował Koch, który zajął 16. miejsce. Wygrał Giovanni Visconti (Bahrain Merida), który ograł Wouta van Aerta (Veranda’s Willems) i Michaela Briscianiego (Bardiani CSF).