Aktualności

Kolarze CCC Polsat Polkowice na czele BGŻ ProLigi.

Tomasz Marczyński z grupy CCC Polsat Polkowice zwyciężył w klasyfikacji końcowej zakończonego w sobotę w Wysowej Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolejne miejsca na podium zajęli jego koledzy z drużyny Marek Rutkiewicz i Łukasz Bodnar, który pozostał liderem cyklu BGŻ ProLiga. W klasyfikacji BGŻ ProLigi „pomarańczowi” zajmują trzy czołowe miejsca.

Małopolski Wyścig Górski był dla polskich drużyn generalnym sprawdzaniem przed rozpoczynającymi się w najbliższy czwartek Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które rozegrane zostaną w Złotoryi. Sprawdzian ten najlepiej wypadł dla kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice, którzy zajęli komplet miejsc na podium.

Na metę pierwszego etapu dojechała 6-osobowa ucieczka, z której najszybciej finiszował Holender Tijmen Eising z zespołu Sunweb Revor. W ucieczce znalazło się trzech Polaków, drugie miejsce zajął Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), trzecie – Paweł Cieślik (Bank BGŻ) a czwarte – Damian Walczak (BDC Team). Decydujący jak się później okazało był drugi etap, na którym dominowali już kolarze z Polkowic. W czteroosobowym odjeździe, który uzyskał ponad pięć minut przewagi nad peletonem było aż trzech kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice. Zwycięstwo odniósł Marek Rutkiewicz przed Łukaszem Bodnarem. Trzecie miejsce zajął Adrian Kurek reprezentujący na co dzień francuski klub Océane Cycle Poitevin, który jako jedyny zdołał utrzymać wysokie tempo kolarzy z Polkowic, czwarty na mecie Tomasz Marczyński założył koszulkę lidera. Trzeci etap nie przyniósł już zmian w klasyfikacji generalnej. Najlepszy na finiszu z 5-osobowej czołówki był Robert Radosz (BDC Team), przed Mariuszem Gilem (Baboco) oraz Pawłem Cieślikiem (Bank BGŻ).

Z końcowego zwycięstwa cieszył się Tomasz Marczyński, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Marka Rutkiewicza i Łukasza Bodnara. W klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi na czele znajdują się ci sami zawodnicy, lecz w innej kolejności. Prowadzi Łukasz Bodnar przed Markiem Rutkiewiczem i Tomaszem Marczyńskim. Na czwarte miejsce awansował Adrian Kurek, który zdobył swoje pierwsze punkty w BGŻ Pro-Lidze. Relację z Małopolskiego Wyścigu Górskiego w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 17:15 nada stacja TVP Sport.

Kolejnymi wyścigami zaliczanymi do klasyfikacji BGŻ ProLigi będą Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Już w najbliższy czwartek poznamy medalistów w jeździe indywidualnej na czas, natomiast w niedzielę rozstrzygną się losy biało-czerwonej koszulki mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

Klasyfikacja BGŻ ProLigi po Małopolskim Wyścigu Górskim:

1. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 131
2. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 115
3. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 53
4. Adrian Kurek (Océane Cycle Poitevin) 31
5. Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) 30
– Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ) 30
– Robert Radosz (BDC Team) 30
8. Paweł Cieślik (Bank BGŻ) 27
9. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 25
– Marek Cichosz (Legia Felt) 25
11. Michał Podlaski (KS Pogoń Aktio Group Mostostal Puławy) 20
12. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) 15
– Paweł Franczak (Ziemia Brzeska) 15
– Damian Walczak (BDC Team) 15
15.Jarosław Dąbrowski (TKK Pacific Kvis Norda Toruń) 11
16. Mariusz Witecki (CCC Polsat Polkowice) 8
– Mateusz Nowak (KTK Kalisz) 8
18. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 5
– Dariusz Rudnicki (BDC Team) 5
– Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) 5
21. Mariusz Gil (Baboco Cycling Team) 4
22. Grzegorz Haba (KS Pogoń Aktio Group Mostostal Puławy) 3
– Grzegorz Stępniak (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) 3
24. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) 1
– Paweł Bernas (GK Kellys Cartusia Kartuzy) 1

żródło: bgzproliga.pl – Paweł Krygier