Aktualności

Kolarze CCC Sprandi Polkowice w polkowickich szkołach

Po intensywnym sezonie kolarze wreszcie mogą trochę odetchnąć. Okres startów, częstych podróży i ciężkich treningów dobiegł końca, więc zawodnicy CCC Sprandi Polkowice wykorzystali ten spokojniejszy czas, by odwiedzić swoich najmłodszych kibiców. 

Kamil Gradek, Paweł Cieślik i Paweł Bernas wybrali się do Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Fiedlera w Polkowicach. Przeprowadzili tam dwie lekcje wychowania fizycznego. Rozpoczęły się one od wspólnej rozgrzewki, a po niej uczniowie wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe, na przygotowanym przez kolarzy torze przeszkód.

Po tej aktywności był czas na pytania oraz pamiątkowe zdjęcia, a każdy z uczestników wyszedł ze spotkania z upominkami ufundowanymi przez Gminę Polkowice.

Jak to zwykle w życiu zawodowego sportowca bywa, bo wyścigu odbywa się konferencja prasowa. Podobnie było i tym razem, gdyż po zajęciach z wychowania fizycznego, Kamil Gradek, Paweł Cieślik i Paweł Bernas udali się do „biura prasowego” w szkolnej czytelni, gdzie odpowiadali na pytania młodych dziennikarzy szkolnej gazetki. W ciągu 45-minutowego wywiadu poruszane były tematy popularyzacji kolarstwa szosowego, promocji zdrowego trybu życia, a także nauki kulturalnego dopingowania przy trasie.

Całość została zakończona wręczeniem kolejnych upominków oraz wpisaniem się do szkolnej księgi.