Aktualności

Kolarze CCC Sprandi Polkowice z wizytą u najmłodszych kibiców

Okres jesienno-zimowy to dla kolarzy zwykle okres mniejszych obciążeń treningowych i spokojnego wejścia do fazy przygotowawczej. Kolarze CCC Sprandi Polkowice wykorzystują ten czas, by odwiedzić swoich najmłodszych kibiców w szkole, szpitalu i przedszkolu.

Mateusz Taciak, Jakub Kaczmarek i Patryk Stosz rozpoczęli dzień (29 listopada) od Mikołajkowej Imprezy Kolarskiej. Odbyła się ona na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach. „Pomarańczowi” poprowadzili zawody dla klas czwartych szkół podstawowych.

W drużynie wystąpiło 5 chłopców, 5 dziewczynek i 2 rodziców. Uczestnicy zmierzyli się w trzech konkurencjach: slalom, „żółwi wyścig” i w jeździe „kto pierwszy ten lepszy”. Nie brakowało emocji, a także zdrowej i sportowej rywalizacji. Po zwycięstwo sięgnęła klasa IVb, przed IVa, IVd i IVc. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety z logo gminy Polkowice i logo klubu. Nie zabrakło też autografów i wspólnych zdjęć.

Po sportowych emocjach kolarze udali się na oddział dziecięcy szpitala w Lubinie. Wizyta była poparta hasłem „Polkowicki sport – ku pokrzepieniu serc”. Kolarze wręczyli dzieciom mikołajkowe prezenty, chętnie pozowali do zdjęć, a do prezentów dołączyli swoje autografy. Ostatnim punktem dnia był wizyta w Akademii Przedszkolaka w Lubinie. Dzieci miały możliwość przejechania się na najnowszym rowerze ekipy z Polkowic, a także mogły zapytać o plany na sezon 2017. Nie obyło się bez gadżetów i wspólnego zdjęcia.

Pomysłodawcą i współorganizatorem imprez była gmina Polkowice, która zaangażowana jest w promowanie zdrowego trybu życia i uprawiania sportu.