Aktualności

Kolarze CCC Sprandi Polkowice złotymi i brązowymi medalistami MP w jeździe drużynowej

Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś i Jarosław Marycz zostali mistrzami Polski w jeździe drużynowej na czas. Kolarze CCC Sprandi Polkowice obronili w ten sposób tytuł sprzed roku. Brązowy medal w elicie i złoty w U23 zdobyli także „pomarańczowi” młodzieżowcy. 

Rywalizacja, podobnie jak w zeszłym sezonie odbyła się w miejscowości Godziesze Wielkie, jednak tym razem trasa była dłuższa – liczyła 58 kilometrów (wobec 40km przed rokiem). Jako pierwsi na trasę ruszyli orlicy z polkowickiej ekipy – Michał Paluta, Patryk Stosz, Eryk Latoń i Piotr Brożyna. Złoci i brązowi medaliści z piątkowej jazdy parami nie zawiedli i ich czas – 1.08.05 – utrzymywał się na szczycie listy wyników aż do przyjazdu pierwszej ekipy zawodowej, ActiveJet (Paweł Bernas, Kamil Gradek, Paweł Franczak, Łukasz Bodnar).

Pobili oni wynik młodych zawodników CCC Sprandi Polkowice o 24 sekundy, ale chwilę później na pierwsze miejsce wskoczyli, startujący jako ostatni, ubiegłoroczni złoci medaliści – Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś i Jarosław Marycz. Pojechali oni szybciej o 40 sekund od kolarzy ActiveJet i zapewnili sobie tytuł mistrzów Polski.

Ich mniej doświadczeni koledzy z drużyny stanęli na najniższym stopniu podium w elicie i na najwyższym w kategorii U23. Wyprzedzili oni czwórkę z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń (Patryk Złotowicz, Mikołaj Gutek, Norbert Krakowski, Wojciech Franczak) i KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (Marcin Karbowy, Wojciech Sykała, Kacper Kistowski, Borys Korczyński).

Wystartowaliśmy dzisiaj bardzo zmotywowani i z nastawieniem na wygraną. Od początku notowaliśmy najlepsze czasy na punktach pomiaru. Równe mocne tempo zaowocowało obroną tytułu. Również młodzieżowcy wygrali, uzyskując bardzo dobry czas. Możemy być zatem bardzo zadowoleni z dzisiejszej rywalizacji – mówił po wyścigu zawodnik mistrzowskiej ekipy, Adrian Kurek.

Kolarze CCC Sprandi Polkowice kończą mistrzostwa Polski Par i Drużyn z aż 7 kompletami medali (srebro i brąz w elicie oraz złoto i brąz w U23 par, złoto i brąz w elicie oraz złoto w U23 w jeździe drużynowej).

Wyniki Mistrzostw Polski Par i Drużyn, Godziesze Wielkie, 58km

1. CCC Sprandi Polkowice (Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz) 1:07:01

2. ActiveJet (Paweł Bernas, Kamil Gradek, Paweł Franczak, Łukasz Bodnar) 1:07:41

3. CCC Sprandi Polkowice (Michał Paluta, Patryk Stosz, Eryk Latoń, Piotr Brożyna) 1:08:05