Aktualności

Kolarze CCC w szerokim składzie na 67. Tour de Pologne.

Piotr Wadecki, selekcjoner narodowej kadry szosowców poinformował o szerokim składzie Reprezentacji Polski na 67. Tour de Pologne UCI ProTour. W kręgu zainteresowań selekcjonera znalazło się 14 zawodników.

O szansę startu w barwach narodowych podczas TdP ubiegają się Marek Rutkiewicz, który jest pewniakiem i będzie liderem reprezentacji), mistrz Polski Jacek Morajko oraz wicemistrz kraju Mariusz Witecki, a także Mateusz Taciak i Błażej Janiaczyk (wszyscy Mróz ActiveJet).

Kolejni zawodnicy to kolarze CCC Polsat Polkowice: Tomasz Marczyński, Tomasz Kiendyś, Łukasz Bodnar, Dariusz Batek i Bartłomiej Matysiak.

Skład uzupełniają: Adam Wadecki (AKTIO Group Mostostal Puławy), Michał Kwiatkowski (Caja Rural) – który czeka na pozwolenie klubu na ewentualny start w TdP, Dariusz Baranowski (Romet-Weltour Dębica) oraz Wojciech Ziółkowski (DHL-Author).

W składzie zabrakło zapowiadanych Bartosza Huzarskiego (ISD-Neri) oraz Przemysława Niemca (Miche), którzy nie dostali pozwolenia ze swoich ekip na start w Tour de Pologne. Huzarski został wezwany na wyścigi we Włoszech z powodu choroby wielu zawodników teamu, natomiast Niemiec będzie bronił barw swojej grupy podczas wyścigu w Portugalii.

Nie ukrywam, że skład szykuję pod jednego lidera, którym będzie Marek Rutkiewicz – powiedział s24.pl selekcjoner kadry Piotr Wadecki. – W tym roku Marek jedzie po zwycięstwo w Tour de Pologne i reszta reprezentacji zrobi wszystko, żeby mu w tym pomóc. Marek udowadnia, że zasługuje na miano lidera reprezentacji w tym wyścigu. Każdy członek reprezentacji, który wystartuje w Tourze musi się temu podporządkować. Lider jest jeden i jedziemy na niego – zakończył Wadecki.

źródło: s24.pl