Kolejne zwyciestwo Bodnara.

Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą wyścigu „Ślężański Mnich”, który otworzył oficjalnie sezon kolarski w Polsce a jednocześnie rozpoczął rywalizacje kolarzy w ramach cyklu BGŻ Pro Liga 2011. Na mecie w Sobótce Łukasz Bodnar pokonał swoich kolegów z ekipy: Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia.

Jak przystało na rozpoczęcie sezonu kolarskiego na starcie w Sobótce stanęło ponad 800 kolarzy reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. W wyścigu elity, dla której wyznaczono trasę długości 120 kilometrów ( 10 rund po 12 kilometrów) do walki o zwycięstwo, łącznie z kategorią orlik przystąpiło ok. 150 kolarzy.
Zgodnie wcześniejszymi przewidywaniami, wyścig od samego startu przebiegał pod dyktando kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, która przez cały czas kontrolowała jego przebieg.
Na trzeciej rundzie z peletonu odjechała trzyosobowa grupa do której doskoczyła kolejna trójka i powstała ucieczka w składzie: aktualny mistrz Polski Jacek Morajko, Łukasz Bodnar i Bartek Matysiak (wszyscy z CCC Polsat Polkowice) oraz Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ), Michał Podlaski i Grzegorz Haba (Aktio Group Mostostal Puławy). Ucieczka uzyskała niewielką przewagę nad peletonem jednak przez następne okrążenia ciągle jechała na czele wyścigu. Dopiero na ósmym okrążeniu peleton w którym mocno pracowały ekipy BDC Banaszek Team i BGZ Team , zdołał zlikwidować ucieczkę. Nie trwało to zbyt długo, gdyż z peletonu poszedł kolejny atak a wśród atakujących było aż pięciu „pomarańczowych”. Na dwa okrążenia do końca, na czele wyścigu z kilkusekundową przewagą jechali: Kiendyś, Bodnar, Morajko, Matysiak, Witecki (CCC Polsat Polkowice) i dwóch kolarzy Aktio Group Mostostal Puławy: Michał Podlaski i Grzegorz Haba.

Na ostatnich finiszowych metrach najszybszy okazał się Łukasz Bodnar, który wyprzedził kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Czwarte miejsce zajął Michał Podlaski z zespołu Aktio Group Mostostal Puławy.

Zwyciężając w wyścigu „Ślężanski Mnich”, Łukasz Bodnar został jednocześnie pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011 zakładając na podium żółtą koszulkę sponsorowaną przez Bank BGŻ.

Rywalizację kolarzy z wyścigu Ślężański Mnich będzie można zobaczyć w stacji TVP Sport. Półgodzinny reportaż z wyścigu nadany zostanie we wtorek 5 kwietnia o godzinie 17.15. Powtórki zaplanowano w czwartek 7 kwietnia na godziny 8:30 i 22:30 oraz w piątek 8 kwietnia o godzinie 13:20.