Aktualności

Korono Kocich Gór: Paluta w pierwszej „20”

Wyścig Korona Kocich Gór nie ułożył się najlepiej dla CCC Sprandi Polkowice. W decydującej, 24-osobowej ucieczce „pomarańczowi” mieli jednego przedstawiciela, Michała Palutę. Zajął on 18. miejsce.

Przez długi czas po starcie, tempo grupy zasadniczej było bardzo mocne i nikt nie był w stanie oderwać się na większą odległość. W końcu, na czele uformowała się spora, ponad 20-osobowa grupa kolarzy, która zbudowała sobie przewagę na poziomie prawie 3 minut. W czołówce jechał Michał Paluta.

W związku z liczebnością ucieczki i faktem, że kilka ekip miało z przodu kilku swoich przedstawicieli, taki układ nie odpowiadał „pomarańczowym”. Polkowicka drużyna wyszła na czoło peletonu i zaczęła nadawać mocne tempo. Ucieczka z każdym kilometrem coraz bardziej się kurczyła, gdyż część kolarzy nie była w stanie utrzymać tempa, a część decydowała się na ataki. Sytuacja tasowała się przez ostatnich kilkadziesiąt kilometrów, a grupa pościgowa nie była w stanie doścignąć prowadzących.

Ostatecznie na finałowe kilometry wjechała 4-osobowa, czołowa grupka.  Sprint wygrał z niej Frantisek Sisr (Dukla Praha), przed Marosem Kovacem (Kemo Dukla Trencin), Kamilem Zielińskim (Domin Sport) i Emanuelem Piaskowym (Cycling Academy).

Michał Paluta okazał się najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, meldując się na 18. miejscu, ze stratą 1:36 do zwycięzcy.