Aktualności

Kump podpisał kontrakt z CCC Sprandi Polkowice

Słoweniec, Marko Kump zasili szeregi CCC Sprandi Polkowice w sezonie 2018, podpisując z „pomarańczowymi” 1-roczny kontrakt.

Marko Kump to bardzo szybki kolarz, który niedawno finiszował drugi w Brussels Cycling Classic, tylko za Arnaud Demarem. Świetnie radzi sobie na finiszu i ma spore doświadczenie zdobyte w ekipach World Tour, takich jak Tinkoff-Saxo, Lampre, czy też UAE, którą reprezentuje w tym sezonie. To zawodnik, który ma mentalność zwycięzcy i sporo wygranych na koncie – tłumaczy Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Dołożymy wszelkich starań, by otrzymał solidne wsparcie na końcowych kilometrach wyścigów, odpowiadających jego charakterystyce, by mógł pokazać w sprincie pełnię swoich umiejętności. 

Liczymy także, że podzieli się on swoim doświadczeniem z naszymi młodszymi zawodnikami, takim jak Alan Banaszek, jak radzić sobie w pojedynkach z czołowymi sprinterami świata.

Marko Kump ma 29 lat i w dorobku ok. 30 zwycięstw w zawodowym peletonie. Wśród nich jest aż siedem wygranych etapowych w chińskim wyścigu HC, Tour of Qinghai Lake. Triumfował również w takich imprezach jak Coppi e Bartali, Tour of Croatia, Tour De Slovénie, Velothon Stockholm oraz w polskich etapówkach – Szlakiem Grodów Piastowskich, czy też Małopolskim Wyścigu Górskim, w którym wygrał dwa etapy oraz klasyfikację końcową.

Słoweniec przez 4 lata reprezentował ekipy World Tour, notując w tym czasie wiele lokat w pierwszej „5”, w prestiżowych wyścigach, takich jak Brussels Cycling Classic, rozgrywanym kilka tygodni temu, a także BinckBank Tour/Eneco Tour, Tour of Oman, Santos Tour Down Under, Tour de Wallonie, Post Danmark Rundt – Tour of Denmark, czy też Skoda-Tour de Luxembourg.

Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że podpisałem kontrakt z CCC Sprandi Polkowice – mówi Marko Kump. – Znałem tę drużynę dosyć dobrze, gdyż często z nią się ścigałem na różnych wyścigach. W ostatnim czasie mogłem ją poznać jeszcze lepiej i słyszałem o niej same pozytywne opinie.  Po rozmowie z dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim, utwierdziłem się w przekonaniu, że to właściwe dla mnie miejsce.

Kierownictwo zespołu pokłada we mnie zaufanie i będę chciał się odwdzięczyć dobrymi wynikami. Znam swoje mocne strony i zawsze moim celem jest zwycięstwo lub pomoc koledze w uzyskaniu dobrego rezultatu. Sezon 2017 jeszcze się nie skończył, ale już nie mogę się doczekać kolejnego.

Kump dołączy do innego Słoweńca ścigającego się w CCC Sprandi Polkowice, Jana Tratnika.