Aktualności

Kurek bliski sukcesu na 4. etapie Tour of Norway

Adrian Kurek był bardzo blisko przechytrzenia peletonu na 4. etapie Tour of Norway, po całym dniu spędzonym w ucieczce.

Info: Etap 4, 20 maja, Lillestrøm – Sarpsborg, 192km

Trasa: pofałdowana

stage4_final2-1024x177

Przebieg

Adrian Kurek oderwał się zaraz po starcie, w towarzystwie czterech innych kolarzy – Antonio Molina (Caja Rural), Dimitri Peyskens (Veranclassic), Ken-Levi Eikeland (Team FixIT.no) i Nicolaj Steen (Team Veloconcept). Współpracowali bardzo mocno od samego początku i szybko zbudowali ponad 11-minutową przewagę.

Peleton rozpoczął pogoń ok. 110 kilometrów i jak się później okazało wymierzył ją co do kilometra. Grupka Kurka traciła ok. 1 minutę swojej przewagi na każdych 10 kilometrach i pomimo wielkich starań, kolarz CCC Sprandi Polkowice został doścignięty, zaledwie 4 kilometry przed metą. Razem z Peyskensem byli ostatnimi z uciekinierów, których wchłonęła ok. 40-osobowa grupa.

Z niej na finiszowych metrach najszybszy był Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo), który pokonał Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data) i Augusta Jensena (Team Coop). Na 16.miejscu uplasował się najwyżej sklasyfikowany „pomarańczowy” Michał Paluta.

Pieter Weening (Roompot – Nederlandse Loterij) zachował pozycję lidera, a Jakub Kaczmarek plasuje się na 25.miejscu (1:29 straty)

Wyniki