Kurek drugi w wyścigu Polska Siła

Adrian Kurek zajął drugie miejsce w pierwszej edycji wyścigu Polska Siła. Zawodnicy wystartowali w Rząśni, a finiszowali w Wieluniu, po przejechaniu 20 rund w tej miejscowości.

Wyścig był krótki, bo liczył 87 kilometrów. Dochodziło do wielu akcji, choć żadna z grupek nie uzyskała większej przewagi. Nasi zawodnicy też starali się jechać aktywnie, szczególnie Patryk Stosz, który atakował na końcowych okrążeniach w Wieluniu. 4 rundy, czyli ok. 5 kilometrów przed końcem, od peletonu oderwała się kilkuosobowa grupa i znaleźli się w niej Stosz oraz Adrian Kurek. Utrzymali oni niewielką przewagę do samej mety i w sprincie drugie miejsce wywalczył Adrian. Do tego nasi kolarze triumfowali w klasyfikacji drużynowej, pokazując zespołową siłę – opowiadał dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Tomasz Brożyna.

W Wieluniu najszybszy na kresce był Bartłomiej Matysiak (Team Hurom), a podium uzupełnił Paweł Bernas (Domin).