Aktualności

Kurek i Kiendyś z wicemistrzostwem elity, Paluta i Stosz z mistrzostwem Polski U23 w jeździe parami

Aż cztery komplety medali zdobyli kolarze CCC Sprandi Polkowice w Mistrzostwach Polski Par, które odbyły się w Opatówku. 

Na starcie 30-kilometrowej czasówki stanęły cztery „pomarańczowe” duety. Do rywalizacji przystąpili ubiegłoroczni mistrzowie Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś, brązowi medaliści Jarosław Marycz i Mateusz Taciak, a także orlicy – medaliści MP U23 w jeździe indywidualnej – Michał Paluta i Patryk Stosz, a także Eryk Latoń i Piotr Brożyna.

Obrońcy tytułu pojechali bardzo dobrze, uzyskując czas 36 minut i 39 sekund, jednak o 29 sekund wyprzedził ich duet z ActiveJet Team – Paweł Bernas i Kamil Gradek (36:10). 45 sekund do triumfatorów stracili Marycz i Taciak i ten wynik pozwolił im na wywalczenie brązowego medalu.

Wystartowaliśmy z myślą o złocie. Na półmetku dostaliśmy informację, że prowadzimy z 17 sekundami przewagi nad duetem z ActiveJet. Za półmetkiem nadal jechaliśmy bardzo mocno, ale okazało się, że wystarczyło to tylko na srebro. Zdobyliśmy 2 medale w elicie, ale osobiście jestem trochę rozczarowany. Poprawiliśmy się co prawda o 32 sekundy analizując start zeszłoroczny, jednak dało to nam „tylko” drugie miejsce. Gratulujemy kolegom z ActiveJet, ale już jesteśmy myślami przy niedzielnej jeździe drużynowej – powiedział po wyścigu Adrian Kurek.

Znakomicie pojechali orlicy reprezentujący CCC Sprandi Polkowice. Stosz i Paluta pojechali tylko o 16 sekund wolniej od swoich kolegów z ekipy, którzy zajęli trzecie miejsce. W ogólnej klasyfikacji uplasowali się na 4.pozycji i zwyciężyli w kategorii U23. Brożyna i Latoń wykręcili trzeci czas wśród orlików, a ogólnie szósty. W pierwszej „trójce” „pomarańczowych” przedzielili kolarze TKK Pacific Nestle Toruń, Patryk Złotowicz i Mikołaj Gutek.

Bardzo dobrze się uzupełnialiśmy z Patrykiem i myślę, że byliśmy równą parą. Trasa była dosyć prosta i już przed pierwszym nawrotem doszliśmy jedną parę z ActiveJetu, która trzymała się za nami do samego końca. Jestem zadowolony z wyniku, mimo dzisiejszej nocnej walki z tzw. jet lagiem po mistrzostwach świata, gdzie miałem dobre nogi. Mam nadzieje, że tak zostanie do niedzielnej drużynówki – opowiadał Michał Paluta.

Wyniki Mistrzostw Polski Par, 30,2km, Opatówek

1. Kamil Gradek, Paweł Bernas (ActiveJet Team) 36:10

2. Tomasz Kiendys, Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 36: 39

3. Jarosław Marycz, Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) 36:55

4 (1). Michał Paluta, Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice) 37:11

6 (3). Eryk Latoń, Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) 37:57