Aktualności

Kurek najwyżej w Primus Classic Impanis

Adrian Kurek był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice w belgijskim wyścigu jednodniowym – Primus Classic Impanis – Van Petegem.

Uciekinierami dnia podczas ok. 200-kilometrowe wyścigu byli Alessandro De Marchi, Brian van Goethem, Julien Morice i David De la Cruz. 50 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła ok. 2 minuty. Jedną z ekip, która pilnowała, by różnica nigdy nie urosła do zbyt dużych rozmiarów była grupa CCC Sprandi Polkowice. Przez długi czas nadawała ona tempo w peletonie, razem z LottoNL.

Gdy do końca pozostały 33 kilometry, ucieczka zaczęła się rozsypywać, a na samotną akcje zdecydował się De Marchi. Po chwili wszystko się jednak połączyło i wyścig rozpoczął się od nowa, od kolejnej serii ataków. Po jednej z takich prób uformowała się z przodu druga tego dnia 4-osobowa czołówka. Obecni w niej byli Gianluca Brambilla, Floris Gerts, Frederik Veuchelen i Pim Ligthart.

Zostali oni doścignięci 6 kilometrów przed „kreską”, a na finałowych 2 kilometrach oderwać zdołała się trójka – Sean de Bie (Lotto-Soudal), Dimitri Claeys (Verandas Willems Cycling Team) i Floris Gerts (BMC Racing Team). Grupa zasadnicza była bardzo bliska skasowania tego odjazdu na finiszowej prostej, ale ostatecznie sprinterzy nie zdołali wyprzedzić atakujących i to z tej grupki wyłoniony został zwycięzca. Wygrał de Bie, przed Claeysem i Gertsem.

„Pomarańczowi” nie wzięli udziału w decydującym sprincie i przyjechali w sporej grupie, ok. 3 minuty za triumfatorem. Najwyżej sklasyfikowany był Adrian Kurek – 49.miejsce.