Aktualności

Kuurne-Bruxelles-Kuurne: Kurek 36., zwycięstwo Cavendisha

To był drugi trudny dzień dla kolarzy CCC Sprandi Polkowice na belgijskich brukach. Adrian Kurek jako jedyny z „pomarańczowych” ukończył Kuurne-Bruksela-Kuurne, a po triumf sięgnął Mark Cavendish.

Czołowy wiatr uniemożliwiał uformowanie się ucieczki w pierwszej fazie rywalizacji. Dopiero po ok. 40 kilometrach na czele powstała 8-osobowa grupka, w której jechali Mattia Pozzo (Nippo – Vini Fantini) Sjoerd van Ginneken (Team Roompot), Jimmy Engoulvent (Europcar), Xandro Meurisse (AN Post), Fredrik Backaert, Dimitri Peyskens (Team 3M), Eugert Zhupa (Southeast) i Thomas Vaubourzeix (Veranclassic – Ekoi). Po trudnym Omloop Het Nieuwsblad rozgrywanym dzień wcześnie, kolarze CCC Sprandi Polkowice nie zdołali „załapać”się w odjazd.

Uciekinierzy pracowali razem do ok.140.kilometra wyścigu, a ich maksymalna przewaga wyniosła ok. 3 minuty.

Gdy peleton zbliżał się do czołówki, na przyspieszenie zdecydowało się kilku głównych faworytów. Wśród nich byli m.in. Tom Boonen, Mark Cavendish (obaj Etixx-Quick Step), Sep Vanmarcke (Team LottoNL-Jumbo), Alexander Kristoff (Katusha) i Elia Viviani (Team Sky). Łacznie w pierwszej grupie jechało ok. 20 kolarzy, a za nimi trwał zdecydowany pościg. Różnica między dwoma obozami wynosiła ok.40 sekund, ale została całkiem zniwelowana i wyścig rozpoczął się od początku. Na tym etapie rywalizacji w peletonie był jeden kolarz CCC Sprandi Polkowice – Adrian Kurek.

Pomimo ataku Philippa Gilberta w samej końcówce, na metę wpadła duża grupa. Z niej najszybszy był Cavendish, pokonując Kristoffa i Vivianiego. Kurek zameldował się na 36.miejscu.

Kuurne-Bruxelles-Kuurne, 193km

1. Mark Cavendish (Etixx-Quick Step)

2. Alexander Kristoff (Katusha)

3. Elia Viviani (Team Sky)

36. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) 0:04

DNF Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)

DNF Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)

DNF Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)

DNF Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)

DNF Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)

DNF Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice)