KWK: Latoń 12. na 1. etapie, Stosz liderem klasyfikacji górskiej

Eryk Latoń zajął 12. miejsce na 1. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów. Wygrał po sprincie z 8-osobowej grupki, Alexander Wachter (Tirol Cycling Team).

Cały 120-kiometrowy etap obfitował w ataki. Bardzo aktywny w pierwszej fazie rywalziacji był Patryk Stosz. Zabierał się w odjazdy i gromadził punkty do klasyfikacji górskiej, wygrywając jedną z premii. Łącznie zdobył “7” oczek i dzięki temu założył na podium koszulkę najlepszego górala.

Najważniejsza akcja miała miejsce ok. 20 kilometrów przed metą. Niestety nie udało się żadnemu z pięciu “pomarańczowych” załapać do 8-osobowej ucieczki. Byli w niej natomiast m.in. Polak, Piotr Konwa (reprezentacja Polski), a także lider, Jan Brockhoff (AWT-GreenWay).

Grupka ta dojechała do mety i między sobą rozstrzygnęła losy wyścigu. W decydującym sprincie najszybszy był Alexander Wachter (Tirol Cycling Team), pokonując Tima Ariesena (Cyclingteam Jo Piels) i Brockhoffa, który stracił koszulkę lidera na rzecz triumfatora etapowego. Najwyżej z kolarzy CCC Sprandi Polkowice był Eryk Latoń, który zameldował się na 12. pozycji, ze stratą 26 sekund.