Aktualności

KWK: P. Brożyna 11. po 2. etapie

Najlepszym z “pomarańczowych” na 2. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów był Patryk Stosz, który zajął 23. lokatę. 11. w generalce jest natomiast Piotr Brożyna.

Podobnie jak na odcinku 1., także na tym dochodziło do licznych odjazdów. Na przestrzeni 110 kilometrów z Niedziecy do Jabłonki na czele jechało kilka grupek, a największa odnotowana przewaga wynosiła 1:30. Niestety kolarze w pomarańczowych strojach nie zdołali się zabrać w te kluczowe ucieczki.

Najbardziej zdecydowany atak przeprowadzony został ok. 20 kilometrów przed metą. Swój ruch Dries van Gestel (Lotto Soudal U23), Silvio Herklotz (Team Stolting) oraz Alvaro Cuadros (AWT Greenway). Pomimo pogoni podopiecznych Tomasza Brożyny, zdołali oni dojechać do mety i to z tej trójki wyłoniony został zwycięzca. Wygrał van Gestel przed Herklotzem i Cuadrosem. Ten ostatni został nowym liderem wyścigu.

Patryk Stosz przyjechał w peletonie ze stratą 18 sekund, na 23.miejscu, ale stracił koszulkę najlepszego górala (na rzecz Michaela Kukrle). W grupie zasadniczej zameldował się także Jakub Kaczmarek i Piotr Brożyna, który plasuje się na wyskiej 11. pozycji w generalce. Większe straty (ponad 4 minuty) ponieśli Eryk Latoń i Michał Paluta.