La Roue Tourangelle: aktywna jazda Charuckiego i Kiendysia.

Zwycięzcą klasyku La Roue Tourangelle (kat. 1.2) został kolarz ekipy Itera Katusha, Viacheslav Kuznetsov (Itera Katusha). Aktywna jazda Pawła Charuckiego i Tomasz Kiendysia.

Na starcie wyścigu klasycznego La Roue Tourangelle, którego trasa długości 192 kilometrów prowadziła drogami wokół miasta Tours, przystąpiło 120 zawodników z 19 ekip kolarskich. Na starcie w Vernou, stanęła ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice w pięcioosobowym składzie z Tomaszem Kiendysiem, Pawłem Charuckim, Piotrem Gawrońskim, Nikolayem Mihailovem i Kamilem Zielińskim. Trasa tegorocznej, 10. edycji wyścigu prowadziła po trudnym pagórkowatym terenie na którym znajdowało się kilka sztywnych podjazdów z najbardziej wymagającym podjazdem usytuowanym na 140 kilometrze.

Od samego startu w peletonie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów. Ekipa CCC Polsat Polkowice mimo okrojonego składu, próbowała angażować się w każdy z odjazdów, których podczas trwania wyścigu było bardzo wiele. Dobrze zaprezentował się Paweł Charucki, który jako pierwszo znalazł się w kilkuosobowym odjeździe. Uciekinierom udało wypracować niewielką przewagę nad peletonem, a aktywnie jadący Paweł Charucki sięgnął po wygraną na jednej z lotnych premii. Jadący bardzo dynamicznie peleton nie pozwolił na dłuższą jazdę ucieczce, która została zlikwidowana. W kolejnej akcji uczestniczył drugi z zawodników CCC, Tomasz Kiendyś. Ucieczka z Kiendysiem również nie wypracowała sobie należytej przewagi, która by mogła zagwarantować dojazd do mety. Ta kolejna ucieczka również została zlikwidowana.

Kiedy kolarze pokonywali najtrudniejszy podjazd usytuowany na 140 kilometrze trasy, z peletonu zaatakowała grupa pięciu zawodników. Z peletonu odjechali: Viacheslav Kuznetsov, Rafaä Chtioui (Team Europcar), Igor Boev (Itera Katusha), Evgeny Shalunov (Lokosphinx) oraz Loic Vliegen (Team Idemasport). Pięcioosobowa ucieczka uzyskała niespełna minutową przewagę nad peletonem i tylko dzięki zgodnej współpracy udało im się dojechać do mety z 18. sekundową przewagą nad rozpaczliwie goniącym peletonem. Najszybciej finiszował Viacheslav Kuznetsov, który pokonał Rafaa Chtioui oraz rodaka Igora Boeva.

Najlepszy z kolarzy CCC Polsat Polkowice, Paweł Charucki, finiszował na 32. miejscu z 23 sekundową strata do zwycięzcy.