Latoń wygrywa GP Częstochowy, wszyscy „pomarańczowi” wysoko

Młodzi kolarze CCC Sprandi Polkowice dali znakomity popis jazdy w Grand Prix Częstochowy, będącym II eliminacją Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Wygrał Eryk Latoń, a w pierwszej „10” było aż 6 „pomarańczowych”.

Eryk Latoń stoczył zacięty pojedynek z Adamem Stachowiakiem (Kolss-BDC), ale to zawodnik CCC Sprandi Polkowice sięgnął po końcowy triumf. Zdobył aż 52 punktów, a jego rywal 40. Trzecie miejsce z dorobkiem 14 „oczek”, zajął Piotr Brożyna, a piąty był Patryk Stosz (7pkt). W czołowej „10” byli także pozostali kolarze polkowickiej drużyny – Josef Cerny, Jakub Kaczmarek i Leszek Pluciński.

Całe podium w kategorii U23 należało do podopiecznych Tomasz Brożyny. Triumfował Latoń, przed Piotrem Brożyną i Patrykiem Stoszem. Dla kolarzy był to ostatni test formy przed Karpackim Wyścigiem Kurierów, który rozpoczyna się we wtorek.