Aktualności

Le Samyn: Zwycięstwo Boeckmansa

Zwycięstwem Belga Krisa Boeckmansa zakończył się prowadzący po brukowanych drogach, wyścig Le Samyn. Jedynym kolarzem CCC Sprandi Polkowice, który dojechał do mety był Tomasz Kiendyś.

Ostatni z trzech brukowych, belgijskich wyścigów, w których jechała polkowicka ekipa, rozpoczął się od bardzo mocnego tempa. Podczas pierwszych 40 kilometrów nikt nie był w stanie się oderwać. W końcu ta sztuka udała się trójce Ludwig De Winter (Wallonie), Gatis Smukulis (Katusha) i Thomas De Gent (Lotto Soudal). Wypracowali sobie prawie 8-minutową przewagę.

Gdy do końca pozostało 65 kilometrów na solową akcję zdecydował się De Gendt. Później od Smukulisa odpadł De Winter. Każdy z uciekinierów jechał zatem sam. Tymczasem peleton podzielił się na dwie części i żadnemu z kolarzy CCC Sprandi Polkowice nie udało się utrzymać z głównymi faworytami.

Zawodnicy z czołówki byli wchłaniani jeden po drugim. Ostatnim, który wrócił do peletonu był kolarz Lotto Soudal (21km przed metą). Pomimo późniejszych wielu ataków o losach wyścigu zadecydował ostatni sektor brukowy. Właśnie tam odjechało kilku zawodników. Spośród nich najszybszy był Kris Boeckmans (Lotto Soudal) pokonując Gianniego Meersmana (Etixx – Quick Step) i Christophe’a Laporte (Cofidis). Tomasz Kiendyś przyjechał na 84. miejscu.

Wyniki Le Samyn, 201 km

1. Kris Boeckmans (Lotto Soudal)

2. Gianni Meersman (Etixx – Quick Step)

3. Christophe Laporte (Cofidis).

84. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)