Lisowicz drugi na czasówce.

Zawodnik DHL-Author, Wojciech Ziółkowski wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Wyścig Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2010, jazdę indywidualną na czas. Drugie miejsce zajął Tomasz Lisowicz a trzeci był Tomasz Smoleń obaj z CCC Polsat Polkowice.

Trasę Trojanów-Chełmce-Powity-Trojanów o długości 14,6 km najszybciej pokonał Wojciech Ziółkowski, pokonując Tomasza Lisowicza o 25 sekund i dotychczasowego lidera, Tomasza Smolenia o 27 sekund.

Nowym liderem wyścigu został zwycięzca czasówki Wojciech Ziółkowski, wyprzedzając Smolenia o 17 sekund i trzeciego Lisowicza o 25 s. Na 6. miejscu ze stratą 33 sekund do lidera znajduje się trzeci z zawodników CCC Polsat Polkowice – Jarosław Rębiewski.

Po południu odbędzie się trzeci etap wyścigu na trasie Kalisz – Kazimierza Biskupi długości 121 km.

Wyniki 2 etapu (jazda indywidualna na czas)