Aktualności

Łukasz Bodnar na czele cyklu BDC Korona Miast.

Łukasz Bodnar wygrywając kryterium o Puchar Prezydenta Gdańska umocnił się na prowadzeniu cyklu BDC Korona Miast. Dwa kolejne miejsca zajmują kolarze grupy Mróz Active Jet Paweł Cieślik i Błażej Janiaczyk. Po dwóch wyścigach punkty do cyklu BDC Korony Miast zdobyło 17 zawodników.

Łukasz Bodnar w znakomitym stylu wygrał sobotnie kryterium o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Lider cyklu BDC Korona Miast zaatakował wraz z Pawłem Cieślikiem (Mróz Active Jet) na pięć okrążeń przed metą. Na śliskiej po opadach deszczu kostce Bodnar zostawił za plecami rywala a dzięki bardzo odważnej jeździe po zakrętach nadrabiał dystans nad goniącym go Pawłem Cieślikiem i peletonem.

Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice wygrał trzy ostatnie okrążenia zdobywając koszulki lidera klasyfikacji sprinterskiej, górskiej i generalnej wyścigu Pomerania Tour i został zwycięzcą kryterium. Drugie miejsce zajął Paweł Cieśik a trzeci był finiszujący z peletonu Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

Łukasz Bodnar z kompletem 40 punktów umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji cyklu BDC Korony Miast. Drugie miejsce z dorobkiem 23 punktów zajmuje Paweł Cieślik (Mróz Active Jet), a trzeci jest jego kolega z zespołu Błażej Janiaczyk (15 punktów).

Kolejnym wyścigiem zaliczanym do cyklu BDC Korony Miast będzie kryterium o Puchar Prezydenta Leszna zaplanowane na 4 września.

Klasyfikacja BDC Korony Miast po 2 wyścigach

1 Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 40
2 Paweł Cieślik (Mróz Active Jet) 23
3 Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) 15
4 Marcin Urbanowski (DHL Author) 12
5 Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) 12
6 Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy) 10
7 Mariusz Wiesiak (Team Nippo) 10
8 Marek Cichosz (Legia Felt) 8
9 Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) 6
10 Wojciech Kaczmarski (Legia Felt) 6
11 Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) 4
12 Wojciech Skarżyński Warmińsko-Mazurski KS 4
13 Jakub Komar (Legia Felt) 3
14 Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice) 2
15 Paweł Poljański (Kellys Cartusia Kartuzy) 2
16 Radosław Romanik (DHL Author) 1
17 Piotr Krajewski (Mróz Active Jet) 1