Aktualności

Łukasz Bodnar pierwszym liderem BGŻ ProLigi 2011

Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) wygrał po finiszu z ucieczki otwierający sezon kolarski w Polsce wyścig Ślężański Mnich w Sobótce wyprzedzając kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice został pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011.

Wyścig Ślężański Mnich po raz pierwszy otwierał rywalizację w ProLidze, do której został włączony od tego sezonu. Na starcie we wszystkich kategoriach stanęło ponad 800 kolarzy. Wyścig od początku przebiegał pod dyktando kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice. W decydującej 8–osobowej ucieczce znalazło się aż pięciu pomarańczowych. Na finiszu najszybszy okazał się Łukasz Bodnar, który wyprzedził kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Czwarte miejsce zajął Michał Podlaski z zespołu KS Pogoń Aktio Group Mostostal Puławy.

Łukasz Bodnar został pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011 zakładając na podium żółtą koszulkę sponsorowaną przez Bank BGŻ. W klasyfikacji generalnej wyprzedza kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Kolejnym wyścigiem z cyklu BGŻ ProLigi będzie klasyk Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, który rozegrany zostanie w dniu 1 maja w Warszawie.

Rywalizację cyklu BGŻ ProLiga 2011 w postaci półgodzinnych reportaży będzie można obejrzeć na antenie kanału TVP Sport. Przedstawiamy szczegółowy plan relacji z pierwszych zawodów – wyścigu Ślężański Mnich w Sobótce otwierającego sezon kolarski w Polsce.

Plan relacji z wyścigu Ślężański Mnich w stacji TVP Sport

5 kwietnia (wtorek) godz. 17:15 – premiera
7 kwietnia (czwartek) godz. 8:30 – powtórka 1
7 kwietnia (czwartek) godz. 22:30 – powtórka 2
8 kwietnia (piątek) godz. 13:20 – powtórka 3

Więcej informacji oraz pełna klasyfikacja BGŻ ProLigi 2011 opublikowana zostanie na stronie internetowej cyklu www.proliga.pl.

źródło: www.proliga.pl