Aktualności

M.Rutkiewicz: „Koszulka z orłem wróciła do CCC!”

Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) na swoim mini-blogu prowadzonym na portalu kolarskim s24.pl, podsumował występ „pomarańczowych” na Mistrzostwach Polski oraz poinformował o przygotowaniach do Tour de Pologne. Zapraszamy do lektury.

– Od Tour de Swiss minęły zaledwie dwa tygodnie, a już trzeba wracać do ciężkich górskich treningów, które – mam nadzieję – odpowiednio przygotują mnie do nadchodzącego wielkimi krokami Tour de Pologne.

– Chciałbym jednak cofnąć się o tydzień i podsumować Mistrzostwa Polski, które zakończyły się w ubiegły weekend Sobótce. Start wspólny elity przebiegał na bardzo wysokim poziomie – już nie pamiętam mistrzostw, na których od startu do mety szedł cały czas „gaz”. Praktycznie przez cały wyścig były jakieś ucieczki przed peletonem, w których prawie zawsze mieliśmy swoich przedstawicieli – czytaj zawodników CCC Polsat Polkowice :-). Prawie zawsze, bo na dwie rundy do mety odjechał nam na solo Maciej Bodnar.

– Ale mieliśmy wszystko pod kontrolą, ponieważ w pierwszej grupie jechało nas sześciu z CCC, a więc mogliśmy zadbać o to, by na ostatniej rundzie dojść uciekiniera, a w końcówce pomóc Bartkowi Matysiakowi zdobyć tytuł Mistrza Polski!

– Także po trzech latach, koszulka z orłem wróciła ponownie do CCC!!! Gratulacje Matys!!!

– Po mistrzostwach w końcu przyszedł czas na odpoczynek. Oczywiście bez szaleństw, bo tylko pięć dni. Ale to wystarczyło, by zregenerować siły i nabrać mobilizacji do kolejnych ciężkich treningów.

– Obecnie przebywam w moim ulubionym miejscu do trenowania, jakim jest Zieleniec. Planuję pozostać tutaj aż do końca lipca, z małą przerwą na Tour of Sibiu – odbywający się w dniach 17-20.07. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i uda mi się wykonać w stu procentach ustalony plan treningowy.

źródło: (http://s24.pl) mini-blog Marka Rutkiewicza