Aktualności

Maciej Paterski ósmy w Memoriale Marco Pantaniego

Na 8.miejscu finiszował Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) w Memoriale Marco Pantaniego. Triumfatorem wyścigu został Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF).

Po raz 11-ty peleton kolarski uczcił pamięć tragicznie zmarłego, wybitnego kolarza włoskiego Marco Pantaniego, startując w memoriale Jego imienia. Od 2006 roku wyścig należy do cyklu UCI Europe Tour i jest zaliczany do kategorii 1.1. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 189 kilometrów która prowadziła drogami wokół Cesenatico, gdzie wyznaczono zarówno start i metę wyścigu. Na trasie wyścigu kolarze musieli się zmierzyć z trudnym podjazdem pod Montevecchio, który pokonywali aż trzykrotnie.

Profil trasy Memoriału Marco Pantanioego.

Do wyścigu kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice przystąpili w składzie: Davide Rebellin, Adrian Honkisz, Jacek Morajko, Bartłomiej Matysiak, Adrian Kurek, Maciej Paterski i Łukasz Owsian. 

Przebieg rywalizacji na trasie Memoriału miał bardzo dynamiczny charakter. Było mnóstwo ataków oraz prób porozrywania peletonu. W pierwszym udanej ucieczce, która przez większość trasy jechała na czele, zabrał się Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice). Razem z nich jechali również: Jarlinson Pantano (Colombia), Alessio Taliani (Androni – Venezuela), Tsgbu Grmay (MTN – Qhubeka), Roman Semyonov (Astana CT) oraz James Piccoli (Amore & Vita – Selle SMP). Uciekająca grupa wypracował przewagę która maksymalnie wynosiła ponad 4 minuty.

Kolejne podjazdy pod Montevecchio podzieliły znacznie peleton z którego następowały kolejne ataki. W jednym z nich, z grupą sześciu kolarzy odjechał również Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice). W dalszej części trasy z peletonu do czołowej grupy przeskoczył również Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) i w czołowej, kilkunastoosobowej grupie, jechało dwóch zawodników „pomarańczowych”.

Ostatecznie, do mety w Cesenatico dojechała 20-osobowa grupa z której został rozegrany finisz. Najszybszym okazał się Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), który  pokonał Grega Bole (Vini Fantini Nippo) oraz Fabio Chinello (Area Zero Pro Team).

Maciej Paterski finiszował na wysokim 8.miejscu.
Wyniki Memorial Marco Pantani 2014 (Cesenatico – Cesenatico, 189,8 km):

1. Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) 4:34:49

2. Grega Bole (Vini Fantini)

3. Fabio Chinello (Area Zero)
8. Maciej Paterski

31. Davide Rebellin

DNF Adrian Honkisz

DNF Łukasz Owsian

DNF Bartłomiej Matysiak

DNF Jacek Morajko

DNF Adrian Kurek

info: A.Dyszyński