Aktualności

Maciej Paterski wygrywa w „Ślężańskim Mnichu”

Maciej Paterski triumfował w oficjalnym otwarciu sezonu, „Ślężańskim Mnichu”, rozgrywanym w Sobótce. Na podium stanął także drugi z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Bartłomiej Matysiak. „Pomarańczowe” było również podium w kategorii U23 – wygrał Jakub Kaczmarek, a drugi był Eryk Latoń

Plan był taki, by od początku kontrolować sytuację w peletonie. Mieliśmy przewagą liczebną, bo było nas 15. Jechaliśmy, jako grupa na czele stawki, nadając tempo i starając się uniknąć kraksy. Na końcowych rundach zaczęliśmy atakować, rozszarpując peleton. Przy wjeździe na ostatnie okrążenie oderwałem się, ale zostałem doścignięty w jego połowie. Wtedy postanowiliśmy z Bartkiem Matysiakiem, że jeszcze raz skoczę kilkaset metrów przed metą. Udało się oderwać i wywalczyć zwycięstwo – powiedział Maciej Paterski.

Był to mój drugi triumf w Sobótce w elicie i kolejne podium. Kilka lat temu byłem tu drugi, gdy jeździłem jeszcze w barwach KTK Kalisz, a wygrał Bartek Matysiak, wtedy w barwach Legii. Wygrałem tu także jeszcze za czasów orlika – dodał.

Jakub Kaczmarek i Eryk Latoń finiszowali kolejno na 5. i 6. pozycji, po sprincie z grupki goniącej Paterskiego, zapewniając sobie miejsca na podium.

W końcówce było sporo zamieszania i nie było tradycyjnego rozprowadzania, choć kilkaset metrów przed kreską pomógł nam jeszcze Tomasz Kiendyś. Forma rośnie, choć nie jestem jeszcze w szczytowej dyspozycji – mówił po etapie Eryk Latoń.

Wyścig w Sobótce liczył 119 kilometrów i składał się z siedmiu rund wokół Ślęży. Przez większość wyścigu peleton jechał razem, a na jego czele tempa pilnował „pomarańczowy pociąg”. W końcówce podopieczni Piotra Wadeckiego zaczęli rozrywać grupę, a na finałowych metrach ruszył Maciej Paterski, przekraczając linię mety z kilkusekundową przewagą. Bartłomiej Matysiak finiszował jako trzeci, za Pawłem Franczakiem (ActiveJet).

Wyniki „Ślężańskiego Mnicha”, Sobótka, 119km

1.Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

2.Paweł Franczak (ActiveJet) 0:01

3.Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) 0:02

5.Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice) 0:03

6.Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)

14. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) 0:08

15. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) 0:11

21. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice) 0:18

23. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice) 0:38

39. Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) 0:51

73. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) 1:07

74. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) 1:08

76. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

84. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) 1:13

85. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)

86. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice)