Aktualności

Maciek Paterski 9. w Volta Limburg Classic

Zwycięzcą holenderskiej jednodniówki, Volta Limburg Classic, został kolarz ekipy Belkin, Moreno Hofland. Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) minął linię mety na 9.miejscu.

Trasa tegorocznej, 41. edycji wyścigu klasycznego Volta Limburg Classic prowadziła drogami przez wzgórza południowej Limburgii i belgijskiego regionu przygranicznego. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 198 kilometrów, składająca się z trzech dużych rund wokół Eijseden, gdzie umiejscowiono zarówno start jak i metę wyścigu. Trasa wyścigu, który posiada kategorię 1.1 UCI należy do jednej z najtrudniejszych tras w tym regionie Holandii.

Na starcie wyścigu stanęły 24 ekipy kolarskie a w tym dwie ekipy Word Tour: Belkin-Pro Cycling Team i Giant – Shimano. Ekipa CCC Polsat wystartowała w składzie: Adrian Honkisz, Jarosław Marycz, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau i Mateusz Taciak.

W jednej z pierwszych ucieczek, której udało się odjechać od peletonu jechało trzech kolarzy a wśród nich Adrian Honkisz. Byli tam również: Steven Kruijswijk (Belkin-Pro Cycling Team) i Lasse Bochmann (Cult Energy Vital Water). Ucieczka dość długo jechała razem, zachowując przewagę sięgającą maksymalnie dwóch minut. Na 40 kilometrów do mety za sprawą ekipy Belkin, która rozpoczęła akcje pogoni za trójką, ucieczka została dość szybko zlikwidowana.

Na ostatniej, trzeciej rundzie, kolejny atak przeprowadziła siedmioosobowa grupa kolarzy w której jechał m.in. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice). Ucieczka ta, choć uzyskała niewielką przewagę nad peletonem, została „złapana” na ostatnich kilometrach trasy.

O zwycięstwie w wyścigu zadecydował finisz z trzydziestopięcioosobowej grupy, który wygrał Moreno Hofland z ekipy Belkin. Pokonał Sonny Colbrelliego (Bardiani – CSF) i Mauro Finetto (Neri Sottoli).

Na dziewiątym miejscu, z czasem zwycięzcy wyścigu, finiszował Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Wyścig ukończyło zaledwie 59 zawodników.

 

Wyniki Volta Limburg Classic, kat. 1.1 UCI, Eijseden – Eijseden, 198, km;

1. Moreno Hofland (Belkin-Pro Cycling Team) 4:46:41

2. Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF)

3. Mauro Finetto (Neri Sottoli)

9. Maciej Paterski

31. Davide Rebellin

42. Marek Rutkiewicz 0:28

DNF Adrian Honkisz

DNF Jarosław Marycz

DNF Łukasz Owsian

DNF Branislau Samiolau

DNF Mateusz Taciak

 

info: A.Dyszyński