Aktualności

Małecki 8. w Trofeo Matteotti

Kamil Małecki finiszował w najlepszej „10” w ostatnim włoskim semi-klasyku w sezonie 2018 dla CCC Sprandi Polkowice, Trofeo Matteotti.

Info: 22 września, Pescara – Pescara, 195km

Trasa: pofałdowana (13 okrążeń, 15km każde)

Wyścig rozpoczął się od nietypowej akcji, bo już na początku oderwała się silna i spora grupa 38 kolarzy. Do tego odjazdu załapało się dwóch „pomarańczowych” – Patryk Stosz i Kamil Małecki. Razem z pozostałymi uciekinierami stale powiększali przewagę nad zrezygnowanym peletonem.

Jako, że większość najmocniejszych ekip miało swoich przedstawicieli na czele, grupa zasadnicza w końcu się poddała i tylko ci z przodu pozostali w grze o zwycięstwo.

Stosunkowo szybko było wiadomo, że triumfator będzie wyłoniony z grupy, w której jechał polkowicki duet. Im bliżej było mety, tym stawka się bardziej kurczyła i ostatecznie na „kreskę” wpadła 18-osobowa czołówka. Z niej najszybszy był Davide Ballerini (Androni Giocatolli). Włoch, który dzień wcześniej zwyciężył też w Memoriale Marco Pantaniego, ograł Giovanni Viscontiego (Bahrain Merida) i Marco Tizzę (Nippo Vini Fantini).

Bardzo dobrze spisał się Kamil Małecki, który zajął na mecie 8.miejsce.