Aktualności

Marczyński: ”Jesteśmy zadowoleni”

O planach na jutrzejszy 6. etap i podsumowanie 5. etapu w wywiadzie dla ASInfo opowiedział Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice).

Na razie wszystko układa się z naszym planem. Jesteśmy aktywni, pokazujemy się w ucieczkach. Przed nami jeszcze jutrzejszy etap, który może ustalić klasyfikację końcową wyścigu – powiedział po 5. etapie Tour de Pologne najlepszy polski kolarz w klasyfikacji generalnej Tomasz Marczyński z grupy CCC Polsat Polkowice.

– Jak się jechało na tym etapie?

Trasa była ciężka, bo były duże przewyższenia. Przez pierwsze trzy rundy nie było zawrotnego tempa, ale na ostatnich dwóch już zaczęło się ściganie. To już piąty dzień ścigania i każdy czuje lekkie zmęczenie. Najważniejsze, że dojechaliśmy z przodu i nie straciliśmy ważnych sekund. Jesteśmy zadowoleni.

– W piątek kto będzie liderem, pan, czy Marek Rutkiewicz?

Jak zaczynaliśmy wyścig, to liderem był Marek. Po dzisiejszym etapie to ja jestem w klasyfikacji generalnej najlepszym Polakiem, ale jutro na pewno wszystko będzie zależało od tego, jaka będzie sytuacja na trasie. Dziś Markowi udało się odjechać i zdobył na premii kilka cennych sekund do klasyfikacji generalnej.

Źródło: „ASInfo”