Aktualności

Marczyński: ”Trasa jest pode mnie”

Tomasz Marczyński od początku sezonu prezentuje wyborną formę, zajmując czołowe miejsca w silnie obsadzonych wyścigach. Turcja miała być kolejnym ważnym przystankiem w tegorocznych startach, ale szansę na dobry występ zawodnika CCC Polsat Polkowice może pogrzebać choroba.

– Jestem przeziębiony, a to niestety nie jest zbyt dobra wiadomość przed rozpoczynającym się w niedzielę wyścigiem – powiedział Marczyński. – Wszystko zaczęło się we Włoszech, gdzie ścigaliśmy się w „Bergamasce”. Codziennie rywalizowaliśmy w deszczu i teraz wychodzą tego skutki. W ogóle ten rok jeśli chodzi o pogodę na wyścigach jest pechowy. Gdzie bym nie startował, tam pada. Mam nadzieję, że tu w Turcji będzie inaczej – dodał.

Zawodnik ekipy z Polkowic jest na antybiotykach, co silnie wpływa na jego kondycję fizyczną. – Czuje się osłabiony. Nawet na dzisiejszym (sobotnim – przyp. red.) treningu odczuwałem skutki kuracji antybiotykowej. Nie da się ukryć, że to może odbić się niekorzystnie na wyniku wyścigu.

– Trasa jest pode mnie, ale w tej sytuacji scenariusz może być naprawdę różny. Nie chce przekreślać swoich szans i jeśli mój stan się poprawi chciałbym powalczyć w klasyfikacji generalnej o wysoką lokatę. Myślę, że czołowa dziesiątka byłaby bardzo dobrym rezultatem. Jeśli jednak będę czuł się tak jak teraz, postaram się skupić na jednym z etapów i powalczyć o zwycięstwo. Wtedy odpuściłbym walkę w klasyfikacji łącznej – stwierdził zawodnik CCC Polsat. Marczyński prezentuje w tym sezonie bardzo dobrą dyspozycję. Na koncie ma także zwycięstwo w imprezie otwierającej sezon w Polsce – wyścigu w Sobótce. – Właściwie od początku sezonu staram się walczyć o czołowe lokaty i w zasadzie nie odpuszczam żadnego wyścigu. Takie założenia są i na Tour of Turkey, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

– Myślę, że wszystko powinno być jasne po pierwszym etapie. Prolog postaram pojechać się w miarę spokojnie i jeśli okaże się, że przeziębienie puszcza, nastawię się na klasyfikację generalną.