Aktualności

Marczyński zwycięzcą wyścigu Lidice 2011.

Tomasz Marczyński został zwycięzcą 46 edycji wyścigu Lidice 2011. Zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice zapewnił sobie zwycięstwo wygrywając trzeci i czwarty etap czeskiej etapówki.

Od samego początku wyścigu kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice zdominowali jego przebieg. Jedyną ekipą która nawiązała walkę była czeska ekipa Dukla Praga z Milanem Kadlcem na czele. Tym razem lepsi okazali się kolarze z Polkowic. Już od pierwszego etapy wyścigu którym była jedenastokilometrowa czasówka, „pomarańczowi” objęli prowadzenie. Czasówkę wygrał Łukasz Bodnar i został pierwszym liderem wyścigu. Kolejny etap padł łupem Tomasza Smolenia, jednak liderem nadal pozostawał Łukasz Bodnar.

Podczas 3. etapu wyścigu który prowadził na rundach wokół Milevska, kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 136 kilometrów (8 rund po 17 km). O zwycięstwie podczas tego etapu zdecydowała ucieczka w której składzie znalazło się czterech kolarzy CCC (Marczyński, Honkisz, Janiszewski i Bodnar) oraz dwóch kolarzy Dukli Praga ( Kadlec i Hochmann). Uciekająca grupa zyskała znaczną przewagę nad peletonem która wynosiła ponad 5 minut.

Na mecie w Milevsko najlepszym okazał się Tomasz Marczyński pokonując Czechów z Dukli Praga. Drugie miejsce zajął Milan Kadlec a trzecim był Jiri Hochmann. W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Tomasz Marczyński, przejmując żółtą koszulkę lidera od Łukasza Bodnara, który wycofał się z wyścigu by wziąć udział w klasyku w Lipsku.

Ostateczne zwycięstwo w całym wyścigu zapewnił sobie Tomasz Marczyński, wygrywając ostatni, czwarty etap wyścigu, który był rozgrywany na 154,7 kilometrowej okrężnej trasie wokół miejscowości Krivoklat.

Mimo usilnych prób kolarzy z ekipy Dukla Praga oraz innych czeskich kolarzy Tomasz Marczyński i zawodnicy CCC Polsat Polkowice nie oddali zwycięstwa. Czesi mogli zadowolić się jedynie drugim miejscem w „generalce” Milana Kadlca, który przed rozpoczęciem wyścigu był faworytem gospodarzy do zwycięstwa.