Aktualności

Marek Galiński nie żyje

W nocy z niedzieli na poniedziałek w wypadku samochodowym w okolicach Jędrzejowa zginął utytułowany kolarz MTB, Marek Galiński.

Jak poinformowała PAP, Marek Galiński wracał ze zgrupowania na Cyprze gdzie przebywał z kadrą rosyjskich kolarzy MTB których był trenerem. W niedzielę późnym wieczorem jechał samochodem z lotniska w Krakowie do domu w okolicach Opoczna. Wypadek wydarzył się w okolicach Jędrzejowa. Marek Galiński został przewieziony do szpitala gdzie zmarł.

Marek Galiński był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem górskim. Dziewięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski w cross country (2000, 2004-2011) i czterokrotnie w maratonie MTB (2006-2007, 2009-2010). Dziesięciokrotnie wygrywał klasyfikację generalną Grand Prix MTB.Cztery razy startował w Igrzyskach Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny i Pekin). Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie był trenerem reprezentacji Polski kobiet. Ostatnio prowadził kolarską reprezentację Rosji.

Marek Galiński w swojej bogatej karierze kolarskiej startował również na szosie będąc przez dwa sezony związany z ekipą „pomarańczowych”. W roku 2004, kiedy ekipa startowała pod nazwą Hoop CCC Polsat, Marek wielokrotnie startował w wyścigach szosowych. Na mistrzostwach świata MTB, Marek Galiński reprezentując barwy Hoop CCC Polsat zajął wysokie 5 miejsce, potwierdzając, że należy do ścisłego grona najwybitniejszych sportowców w tej konkurencji. W sezonie 2007, oprócz ekipy szosowej CCC, powstała bardzo silna ekipa MTB, której liderem został Marek Galiński, którego wspierali bracia: Adrian i Piotr Brzózka. Startował zarówno na szosie a także w wyścigach MTB, gdzie zdobył dwa kolejne tytuły Mistrza Polski: w MTB i Maratonie MTB.

Kierownictwo, zawodnicy oraz pracownicy obsługi zawodowej grupy kolarskiej CCC Polsat Polkowice, pogrążeni w wielkim smutku po stracie wspaniałego zawodnika i kolegi, składają wyrazy współczucia dla całej Rodziny, łącząc się w smutku i bólu po stracie Marka.