Marek Rutkiewicz Górskim Mistrzem Polski 2011.

W rywalizacji o tytuł Górskiego Mistrza Polski 2011 najlepszym okazał się zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Marek Rutkiewicz, który samotnie minął linie mety pokonując kolegę klubowego Mateusza Taciaka i zawodnika BGŻ Team, Pawła Cieślika.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego „górala” wśród zawodników elity, na starcie w Podgórzynie stanęło 121 kolarzy. Do wyścigu, ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpiła w pełnym, 14-osobowym składzie (bez zawodników zagranicznych) z ubiegłorocznym zwycięzcą, Markiem Rutkiewiczem. Na starcie nie zabrakło również kolarzy z BGŻ Team, BDC Team, Legii, Mostostalu i innych klubów sportowych. Peleton miał do pokonania trasę o łącznej długości 124,2 kilometra (8 rund po 14,2 kilometra).

Od samego startu wyścig rozgrywał się pod dyktando kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, którzy całkowicie zdominowali rywalizację. Już na pierwszych rundach „pomarańczowi” narzucili bardzo mocne tempo jazdy co spowodowało porwanie się peletonu. Utworzyło się kilka grup a na czele jechało większość kolarzy CCC. Bardzo mocno pracował Marek Rutkiewicz który od samego początku jechał w pierwszej grupce razem z Jackiem Morajko.

Tuż przed końcem rywalizacji, na samotny atak zdecydował się ubiegłoroczny triumfator wyścigu , Marek Rutkiewicz, który samotnie minął linię mety i został Górskim Mistrzem Polski 2011.
Z minutową strata do zwycięzcy, na metę jako drugi przyjechał Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice). Paweł Cieślik (BGŻ Team) zajął trzecie miejsce.

Wyniki wyścigu o tyłuł Górskiego Mistrza Polski 2011.

1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)