Aktualności

Marek Rutkiewicz na 4.miejscu rankingu UCI Europa Tour

Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) zajmuje bardzo wysokie, czwarte miejsce w rankingu najlepszych kolarzy UCI Europa Tour.

25 maja br., Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła kolejny ranking najlepszych kolarzy cyklu UCI Europa Tour. Na pierwszym miejscu, z 286 punktami znajduje się kolarz ekipy Endura Racing, Jonathan Tiernan-Locke. Na drugie miejsce awansował John Degenkolb (Argos Shimano), a trzecie miejsce zajmuje Sergey Firsanov z ekipy RusVelo.

Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), którego forma od początku sezonu jest wyśmienita, zgromadził na swoim koncie 225 punktów i z 83 miejsca przesunął się na czwartą pozycję. To dzięki m.in. zwycięstwu w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, który posiada kat. UCI 2.1, Marek Rutkiewicz zdobył większość punktów, co pozwoliło mu zająć tak wysoką lokatę. Trzeba dodać, że od początku sezonu Marek Rutkiewicz odniósł w wyścigach UCI, 5. zwycięstw.

Najlepszą drużyną w rankingu UCI, pozostaje nadal francuska ekipa Saur-Sojasun, która zgromadziła dotychczas 891 punktów.

Spośród polskich ekip, na najwyższym miejscu w rankingu UCI znajduje się ekipa CCC Polsat Polkowice. Na koncie ekipy znajduje się 313 punktów co daje jej 22 miejsce. Trzeba dodać, że ekipa CCC Polsat Polkowice awansowała z 46 miejsca.

Na 43 miejscu z 135 punktami znajduje się ekipa BGŻ Team. Ekipa Wibatech Ziemia Brzeska zgromadziła 33 punkty co daje jej dopiero 82. miejsce w rankingu. Ostatnia z polskich ekip jest BDC MarcPol, która na swoim koncie posiada jedynie 23 co plasuje ja na odległym 91 miejscu.

żródło: UCI, naszosie.pl