Aktualności

Marek Rutkiewicz zwycięzcą wyścigu Szlakiem Bursztynowym.

Ostatni etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour wygrał Alois Kankovsky (ASC Dukla Praha) przed Grzegorzem Stępniakiem (CCC Polsat Polkowice) i Konradem Dąbkowskim (BDC MarcPol). Marek Rutkiewicz został zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu.

Podczas ostatniego dnia wyścigu kolarze mieli do pokonania 129 kilometrowy odcinek prowadzący z Wielunia do Kalisza. Nie był to trudny do pokonania dystans choć tego dnia pogoda niezbyt sprzyjała kolarzom. Było dość chłodno, padał deszcz i czasami ostro powiewał wiatr. Dużą aktywność podczas tego etapu wykazywali kolarze BDC próbując porozrywać peleton i doprowadzić do zmian w klasyfikacji wyścigu. Natomiast kolarze CCC Polsat Polkowice, broniąc pozycji lidera jechali bardzo aktywnie zachowując kolarską czujność, angażując się we wszystkie akcje w peletonie.

Dość silnie wiejący wiatr i duża aktywność BDC pomogły w końcu na porozrywanie peletonu na mniejsze grupki, choć kiedy kolarze wjeżdżali do Kalisza na czele peletonu jechała już dość duża grupa kolarzy z liderem.
Na ostatnich finiszowych metrach, znowu dobrze ustawiony Grzegorz Stępniak próbował po raz kolejny rozegrać finisz na swoją korzyść. Niestety, tym razem musiał uznać wyższość kolarza Dukli Praga, Martina Hacecky’ego, który został zwycięzca ostatniego, 4. etapu. Jako trzeci finiszował kolarz BDC, Konrad Dąbkowski.

W klasyfikacji generalnej wyścigu zwycięzcą został Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Jest to już czwarte zwycięstwo kolarza CCC w tym sezonie kolarskim. Wcześniej Marek Rutkiewicz wygrał wyścig otwarcia sezonu kolarskiego w Polsce – Ślężańskiego Mnicha i objął prowadzenie w BGŻ ProLidze. Bardzo cennym jest również zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu Circuit des Ardennes.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu uplasował się kolejny kolarz CCC Polsat Polkowice – Grzegorz Stępniak. Doskonała jazda Grzegorza w całym wyścigu, a w szczególności duże umiejętności sprinterskie, czego wyrazem są dwa zwycięstwa etapowe i drugie miejsce na ostatnim etapie, mogą świadczyć, że „rodzi się” kolejny sprinterski talent.

W klasyfikacji najaktywniejszego kolarza zwyciężył Sylwester Janiszewski, a w klasyfikacji punktowej Grzegorz Stępniak.

Ekipa CCC Polsat Polkowice została najlepszą ekipą wyścigu.

 

Wyniki 4. etapu wyścigu, Wieluń – Kalisz, 129 km,

1. Kankovsky Alois (ACS Dukla Praga) 2:54:06
2. Stępniak Grzegorz (CCC Polsat Polkowice)
3. Dąbkowski Konrad (BDC MarcPol)

5. Rutkiewicz Marek
16. Taciak Mateusz
19. Kiendyś Tomasz
22. Zieliński Tomasz
27. Matysiak Bartłomiej
28. Janiszewski Sylwester
31. Charucki Paweł 0:37
46. Honkisz Adrian
63. Mihaylov Nikolay 1:56

 

Klasyfikacja końcowa wyścigu

1. Rutkiewicz Marek (CCC Polsat Polkowice) 9:28:45
2. Stępniak Grzegorz (CCC Polsat Polkowice) 0:19
3. Nowak Mateusz (KTK Kalisz) 0:22
4. Taciak Mateusz (CCC Polsat Polkowice) 0:35

8. Matysiak Bartłomiej 0:52
9. Kiendyś Tomasz 1:05
28. Janiszewski Sylwester 1:56
29. Zieliński Kamil 1:59
32. Honkisz Adrian 2:13
33. Charucki Paweł 2:22
39. Mihaylov Nikolay 3:18