Aktualności

Mariusz Witecki – ekspert TdP o 1 etapie.

Mariusz Witecki (CCC Polsat Polkowice) jako ekspert Tour de Pologne podsumował wystep kolarzy na pierwszym, sprinterskim etapie z Pruszkowa do Warszawy.

101,5 km krótki sprinterski etap, gdzie scenariusz mógł być tylko jeden czyli ucieczka, której peleton nie pozwoli wypracować sobie za dużej przewagi. Praktycznie od startu sześcioosobowa ucieczka.

Znalazło się w niej dwóch Polaków: „Matys” Bartłomiej Matysiak i Adrian Kurek, który pokazał się z bardzo dobrej strony i już na pierwszym etapie udowodnił, że powołanie go do reprezentacji Polski było dobrą decyzją. Po pierwszym etapie ma koszulkę aktywnego i na następnych na pewno będzie starał się „zabierać” w ucieczki, żeby powiększać swój dorobek punktowy.

Szkoda, że ucieczka została skasowana przed samą górską premią bo liczyłem na zwycięstwo na niej „Matysa”, ale na szczęście koszulka górala padła łupem „Gołego” – Michała Gołasia, który ubiegł Przemka Niemca.

Miło patrzeć jak Polacy jadą aktywnie i walczą na trasie o koszulki.

Finisz z grupy czyli etap zakończył się tak jak było to planowane. Na szczęście obyło się bez żadnej kraksy i zdecydowane zwycięstwo odniósł kolarz Skill-Shimano. Drużyna Marcela Kittela wierzyła od początku w niego i mocno pracowała cały etap i kontrolowała sytuację, tak aby właśnie na metę przyszła cała grupa.

Pozdrawiam „Witek” Mariusz Witecki

Źródło: „tdp2011.s24.pl”