Aktualności

Mariusz Witecki – Expert TdP podsumowuje 2. etap.

Mariusz Witecki (CCC Polsat Polkowice) jako ekspert Tour de Pologne podsumował wystep kolarzy na drugim etapie z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej.

Drugi etap już zdecydowanie dłuższy bo 162 km, ale scenariusz praktycznie taki sam, czyli ucieczka od początku etapu i nawet te same twarze – „Matysa” Bartka Matysiaka i Adriana Kurka oraz Francuza z Euskaltel Pierre’a Cazauxa, którzy podobnie jak wczoraj wspólnie współpracowali i rozegrali miedzy sobą trzy lotne premie.

Dzisiaj szczególnie trzeba pochwalić młodego kolarza reprezentacji Polski, ponieważ udało zabrać mu się w ucieczkę drugi dzień z rzędu i powiększyć dorobek punktowy w klasyfikacji najaktywniejszego do 13 pkt., co jest już sporą liczbą, z którą powoli można myśleć na dowiezieniu tej koszulki do mety.

Podobało mi się jak Polacy współpracowali ze sobą na premiach, ponieważ widzieliśmy jak „Matys” rozprowadził Adriana na trzecim lotnym finiszu. No i oczywiście brawa dla Bartka, który zwyciężył na dwóch górskich premiach co dało mu koszulkę najlepszego górala. Więc podobnie jak wczoraj widzimy dwóch Polaków odbierających koszulki na podium. Nie było by chyba nic gorszego jeżeli „nasi” rywalizowali by ze sobą a punkty zbierali by zagraniczni kolarze także jeszcze raz Brawa za postawę.

Liczyłem jeszcze, że jednak Kittelowi nie uda się dziś wskoczyć na podium i Adrian Kurek odbierze koszulkę lidera, niestety potwierdził on swoją klasę zwyciężając i jutro ponownie wystartuje w koszulce lidera, może jutro.

No i na koniec niestety niebezpieczna kraksa na ostatnich 3 km. Na szczęście w strefie ochronnej, także nikt z kandydatów do końcowego triumfu nie zaliczył dzisiaj nie potrzebnych strat i mam nadzieję, że żaden z Polaków nie zaplątał się tam i nie poobijał.

Jutro podobny płaski etap, więc znowu możemy się spodziewać ucieczki. Na mecie w Katowicach czeka nas zapewne niebezpieczny i szybki finisz, na którym będziemy oglądali ponownie cały peleton i obyśmy tylko znowu nie oglądali kraks.

Pozdrawiam „Witek” Mariusz Witecki

Źródło: „tdp2011.s24.pl”