Aktualności

Mariusz Witecki: ”I zaczęło się poważne ściganie”

I zaczęło się poważne ściganie, peleton wjechał w góry i od razu mieliśmy zdecydowanie więcej emocji na etapie. Ale zanim kolarze dojechali do podjazdów, mieliśmy płaski odcinek, na którym tradycyjnie od startu było szybko i sporo ataków, główna akcja dnia zawiązała się zaraz po pierwszej premii lotnej, czwórki zawodników a w niej tradycyjnie już dwóch naszych reprezentantów.

Dzisiaj „Matys” zdobył sporą liczbę punktów w klasyfikacji na najlepszego górala i powoli może zacząć myśleć o dowiezieniu tej koszulki do mety, a znając „Matysa” jutro na pewno będzie próbował ponownie odjechać, żeby powiększyć swój dorobek punktowy.

Ściganie na całego zaczęło się już na dojeździe do Cieszyna, gdzie teren jest dosyć ciężki i widzieliśmy sporo ataków, tak więc widać, że wielu kolarzom zależy na pokazaniu się na tym wyścigu. Rundy podobnie jak w zeszłym roku były bardzo wymagające z dającym się we znaki podjazdem na premię górską i podjazdem na metę po bruku. Doskonale było to widać, bo z rundy na rundę jeździł coraz to mniejszy peleton. A na końcówce bardzo dobra praca i mocne tempo jakie nadała grupa Liquigasu z widocznym w niej Maciejem Paterskim ostatecznie przerzedziła i tak już małą grupę.

Dzisiaj nareszcie zmiana twarzy zwycięzcy na mecie – Peter Sagan zdecydowanie zwyciężył o kilka metrów przed kolejnym zawodnikiem. Trzeba oczywiście pochwalić postawę Polskich kolarzy „Mańka” Tomasza Marczyńskiego, który awansował na bardzo dobre 6. miejsce w generalce, „Rutka” Marka Rutkiewicza, który jechał bardzo czujnie żeby nie zanotować żadnych większych strat przed jutrzejszym etapem, podobnie jak Bartek Huzarski i Przemysław Niemiec.

Jutro najcięższy etap tegorocznego Tour de Pologne i wydaję się, że to właśnie jutro ułoży się cała klasyfikacja generalna. Od początku powinniśmy oglądać znowu jakąś ucieczkę, ale na metę tym razem powinny dojeżdżać małe grupki, ponieważ taki dystans i tyle powtarzających się na nim podjazdów mocno wejdą w nogi. Na pewno będzie ciekawie, a ja życzę Polakom, a zwłaszcza moim kolegom z CCC Polsat Polkowice włączenia się do walki o zwycięstwo.

Pozdrawiam „Witek” Mariusz Witecki

Źródło: „tdp2011.s24.pl”