Martin Elmiger zwycięzcą wyścigu Tour du Limousin

Stephane Rossetto (BigMat – Auber 93) został zwycięzcą ostatniego etapu wyścigu Tour du Limousin. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Martin Elmiger (IAM Cycling).

Czwarty etap francuskiej etapówki Tour du Limousin prowadził z Bourganeuf do Limoges. Tak jak wszystkie poprzednie etapy, trasa jego prowadziła po mocno pagórkowatym terenie z wieloma krótkimi, dość sztywnymi podjazdami. Ostatni z etapów liczył 178,8 kilometrów i kończył się na podjeździe w Limoges.

Przebieg tego ostatniego etapu był bardzo podobny do wszystkich poprzednich. Od samego startu peleton narzucił bardzo wysokie tempo jazdy, mimo to, nie brakowało śmiałków którzy próbowali odjeżdżać od peletonu. Początkowo wszystkie pojedyncze odjazdy były konsekwentnie likwidowane aż do momentu kiedy na czoło wysunęła się grupka 12 kolarzy i dość szybko zaczęła odjeżdżać peletonowi. W grupie tej odjechał m.in. Nikolay Michaylov (CCC Polsat Polkowice).

Grupa jechała dość zgodnie co przełożyło się na dość dużą przewagę, która na 50 kilometrów do mety wynosiła około 4 minut.Kiedy peleton wjechał na ulice miasteczka Limoges, kolarze mieli jeszcze do pokonania trzy pętle, po 12 km każda a peleton był już bliski likwidacji ucieczki. Wówczas z pierwszej grupy rozpoczęły się ataki, które zakończyły się odskoczenie na kilkanaście sekund piątki kolarzy którzy miedzy sobą rozegrali finisz.

Najlepszym okazał się Stephane Rossetto (BigMat – Auber 93), który samotnie przekroczył metę pokonując o 4 sekundy Guillaume Levarleta (Cofidis Solutions Crédits) i Angela Madrazo Ruiza (Movistar).

Nikolay Michaylov i Adrian Kurek nie ukończyli ostatniego etapu wyścigu. Jedynym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice który ukończył 4.etap był Jacek Morajko, zajmując 43. miejsce. W klasyfikacji generalnej wyścigu zajął on 41. lokatę.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Martin Elmiger (IAM Cycling), który koszulkę lidera założył na pierwszym etapie i dowiózł ja do końca wyścigu.