Aktualności

Mateusz Nowak zwycięża w Sokółce

Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) wygrał w sobotę w Sokółce ostatni w tym roku krajowy wyścig kolarski zaliczany do punktacji BGŻ ProLigi – Memoriał Stanisława Kirpszy.

Wyścig przeprowadzono w okolicach Sokółki na czterech okrążeniach mierzących po 23 km. Na całej trasie trwała zacięta rywalizacja nie tylko o zwycięstwo w Memoriale, ale i o miejsca na podium BGŻ ProLigi. Niemal od początku następowały próby ataków, tworzyły się grupki uciekinierów, ale przewaga żadnej z nich nie przekraczała minuty. Na pięć kilometrów przed metą peleton połączył się i o losach zwycięstwa przesądził finisz.

Zaciętą walkę na ostatnich metrach stoczyli Komar i Nowak. Ten pierwszy podniósł na mecie ręce w geście triumfu, będąc przekonany o zwycięstwie, ale, po długich naradach i przejrzeniu taśmy fotofiniszu, sędziowie uznali, że o „błysk szprychy” szybszy był jednak Nowak. Kolarz BDC MarcPol był niepocieszony, tym bardziej, że pierwsze miejsce Nowaka pozwoliło mu wyprzedzić w klasyfikacji ProLigi „Orlików” jego kolegę z zespołu Kacpra Gronkiewicza.

Do walki o czołowe lokaty włączył się również Piotr Kirpsza, którego stryjem był zmarły tragicznie w 1980 roku kolarz z Sokółki – Stanisław Kirpsza. Reprezentant rodziny patrona wyścigu, który uczestniczył również aktywnie w organizacji imprezy, zajął ostatecznie 10. miejsce.

W 19. tegorocznym wyścigu BGŻ ProLigi za plecami Nowaka i Komara przyjechali na metę Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ), Gronkiewicz oraz Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink). Taka kolejność czołówki spowodowała, że w klasyfikacji ProLigi nie zaszły zmiany – wygrał zdecydowanie Taciak przed Łukaszem Bodnarem (Bank BGŻ, dziewiąty w Sokółce) i Kamilem Zielińskim.

 

Wyniki 23. Memoriału Stanisława Kirpszy (128 km):

1. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) – 3:14.11

2. Mateusz Komar (BDC MarcPol)

3. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ)

4. Kacper Gronkiewicz (BDC MarcPol)

5. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink)

6. Kamil Gradek (BDC MarcPol)

7. Przemysław Sobieraj (Warmia i Mazury)

8. Eryk Latoń (BDC MarcPol)

9. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ)

10. Piotr Kirpsza (BDC MarcPol)

 

źrodło: bgzproliga.pl +własna